Thursday, October 1st 2020

lip
2011
26

HTC rozważa ugodę z Apple

Dzisiejszy dzień bez wątpienia należy do HTC. Pełny pakiet newsów uwzględnia także informację wprost z pola bitwy między tajwańskim producentem a Apple. Jak donosi Bloomberg, firma z siedzibą w Taoyuan jest zainteresowane rozpoczęciem rozmów z przedstawicielami Cupertino na temat ugody w sporze toczącym się przed Amerykańską Komisją Handlu Międzynarodowego (U.S. International Trade Commission).

“Usiedliśmy i przemyśleliśmy sprawę. Jesteśmy otwarci na dyskusję” – powiedział amerykańskiemu serwisowi Winston Yung, dyrektor finansowy HTC Corporation.

Widmo przegranej zawisło nad tajwańską firmą 15 lipca, kiedy to w prowadzonym przez ITC sporze z Apple zapadł wstępny wyrok, orzekający naruszenie dwóch patentów zarejestrowanych na rzecz sadowników z Krzemowej Doliny. Wcześniej ta sama komisja orzekła, że Apple narusza inne dwa patenty, należące z kolei dla S3 Graphics. Aby zagmatwać bardziej tę historię, dodać należy, że Tajwańczycy na początku lipca kupili S3 w transakcji wycenianej na 300 milionów dolarów.

“Jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju rozwiązania, tak długo, jak ich warunki będą rozsądne i uczciwe” – wyjaśnia Yung. Dodaje również, że z przerwami dyskusje z Apple były prowadzone jeszcze zanim wstępne ustalenia zapadły.Podobne Posty

https://caseworld.pl/