Friday, February 21st 2020

sie
2016
3

Huawei Y6 – smartfon wart uwagi

Android to system uniwersalny, po który sięgają producenci z całego świata. Nie inaczej jest w przypadku chińskiego Huawei, który zdecydował się na zastosowanie go w jednym ze swoich najlepszych smartfonów. Jest to model oznaczony symbolem Y6. Jeśli szukasz wydajnego urządzenia z szybkim Internetem, będzie to bardzo dobry wybór. A oto argumenty, które przemawiają na jego korzyść.

Huawei Y6 – smartfon wart uwagi

Ładny design, świetne podzespoły

W Huawei Y6 zwraca uwagę już sam design – smartfon ma grubość wynoszącą zaledwie 7,8 mm i waży jedynie 155 g. Zastosowany tu 5-calowy wyświetlacz IPS LCD pokazuje obraz w wysokiej rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, z możliwością pokazania aż 16 milionów żywych, głębokich kolorów. Stanowi on 80% powierzchni frontu urządzenia, dzięki czemu jest bardzo wygodny w obsłudze. Jego motor napędowy to czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 210 8909 (taktowany na 1,1 GHz), który ma do dyspozycji 1 GB RAM. Gwarantuje to płynne działanie systemu Android oraz wszystkich zainstalowanych w nim aplikacji i gier. Jednym z ważniejszych elementów jest moduł Wi-Fi posiadający obsługę standardu LTE, która zapewnia szybki transfer danych (teoretycznie aż do 150 Mb/s!). Dzięki temu możesz korzystać komfortowo z serwisów streamingowych, gier sieciowych, wysłać oraz odbierać pliki.

Bez aparatu ani rusz

Jak i każdy inny nowoczesny smartfon, Huawei Y6 posiada wysokiej jakości aparat cyfrowy. Ma on matrycę 8 Mpix, a ogniskowa obiektywu to f 2,0. Umożliwia to robienie wysokiej jakości zdjęć w różnych warunkach oświetleniowych. Gdy chcesz doświetlić obszar robienia fotografii, możesz użyć wbudowanej lampy błyskowej. Dodatkowa atrakcja to aparat przedni, idealny do robienia selfie. Maksymalna rozdzielczość wykonywanych fotografii to 3264 x 2448 pikseli. W Y6 nie brak również kamery, która umożliwi zapisywanie klipów w popularnych formatach wideo.

Miejsca na dane nie zabraknie

Smartfon dysponuje fabrycznie 8 GB pamięci na dane. Jest możliwość zwiększenia tej pojemności aż do 32 GB – przy pomocy karty microSD. Jeśli więc robisz dużo zdjęć, nagrywasz wiele filmików i chcesz mieć kolekcję ciekawych gier, możesz zwiększyć pamięć i już w ogóle nie zwracać uwagi na ilość miejsca na smartfonie. Dane można w łatwy sposób przerzucać do dysków chmurowych (do czego potrzebna jest odpowiednia aplikacja) lub na laptop czy komputer. W tym przypadku można zrobić to na dwa sposoby – za pomocą transmisji bezprzewodowej Bluetooth lub też kabla USB.

Huawei Y6 to smartfon praktycznie dla każdego. Wygodny w obsłudze, wszechstronny w działaniu i wyposażony w najnowsze rozwiązania technologiczne. To gwarancja komfortowego korzystania z sieci i aplikacji. Oczywiście, na równie wysokim poziomie stoją możliwości związane z tradycyjnymi rozmowami oraz wysyłaniem wiadomości tekstowych i graficznych.Podobne Posty