Tuesday, October 20th 2020

cze
2016
22

Idziemy na zakupy – prezent dla dziecka

Jeszcze kilkanaście lat temu nie przywiązywaliśmy szczególnej wagi do tego, co kupimy dziecku na imieniny, urodziny czy z okazji Pierwszej Komunii. Dzisiaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej i często odwiedzamy kilkanaście sklepów nim zdecydujemy się na konkretny upominek. W większości przypadków chcemy, aby nasz prezent był nie tylko ciekawy dla dziecka, ale również przede wszystkim użyteczny i służył mu przynajmniej przez kilka lat. Czy to jest w ogóle możliwe?

Idziemy na zakupy – prezent dla dziecka

Już na samym początku rozważań na temat prezentów dla dzieci z Goodies.pl trzeba wspomnieć o tym, że prezenty dla dzieci powinny być zawsze dopasowane do okazji. Co prawda w większości przypadków możemy mówić o prezentach uniwersalnych, to jednak warto mieć to na uwadze i na imieniny dziecka nie kupować chociażby droższego upominku niż na urodziny. Jakie jednak prezenty cieszą się obecnie największą popularnością?

Odtwarzacze mp3/mp4

Jednym z podstawowym prezentów są wszelkiego rodzaju odtwarzacze mp3/mp4 – pozwolą one zabrać muzykę lub filmy w każde miejsce i żyć dźwiękami przez cały czas. Opinie na temat tego, że jest to prezent, który może uszkadzać słuch dziecka, można dość szybko odrzucić jeżeli tylko zaznaczymy, aby dziecko nie słuchało muzyki zbyt głośno. Warto mieć na uwadze, że jest to sprawdzony prezent od wielu lat – kiedyś były to walkmany, później discmany, a obecnie są to właśnie odtwarzacze mp3 i mp4. W przypadku tego typu odtwarzaczy musimy przygotować się na wydatek w okolicach 100-300 złotych plus koszty zakupu słuchawek, których najczęściej nie ma w komplecie.

Telefon

O tym, jak przydatny jest telefon komórkowy wie chyba każdy z nas. Również coraz młodsze dzieci go otrzymują, aby pozostawać przez cały czas w ewentualnym kontakcie z rodzicami. Nie musimy od razu jednak kupować najnowszego Iphone, a wystarczy telefon ze średniej półki – jest to jednak spory wydatek, bo w okolicach kilkuset złotych.

Tablet – funkcjonalność!

Ostatnimi czasy popularność zdobywają różnorodne tablety – warto zorientować się jednak czy dziecko już takiego urządzenia nie posiada, a przede wszystkim nie kupować urządzenia z najniższej półki cenowej, z którym mogą być problemy w późniejszym użytkowaniu. Również i tutaj musimy liczyć się z wydatkiem na poziomie przynajmniej kilkuset złotych.

Czy prezenty elektroniczne zawsze się sprawdzą?

Podsumowując, prezenty elektroniczne są jednymi z najbardziej popularnych w ostatnim czasie. Jeżeli jednak mamy upatrzony konkretny sprzęt to warto sprawdzić jego ceny również w Internecie, gdzie są one przeważnie o kilka, kilkanaście procent niższe niż w sklepach stacjonarnych. Tym samym możemy sprawić, że nawet dobry elektroniczny prezent nie zrujnuje naszego domowego budżetu i będziemy mogli sobie na niego pozwolić. Jeżeli jednak dziecko nie przepada za nowinkami technologicznymi i technicznymi to zrezygnujmy z tego typu prezentu na rzecz chociażby książek, gier planszowych czy zestawów kreatywnych – bierzmy pod uwagę zainteresowania dziecka, które mogą być dalekie od panujących trendów wśród dzieci.Podobne Posty

https://caseworld.pl/