Saturday, December 4th 2021

lip
2021
13

Interaktywna szkoła. Co powinno się w niej znaleźć?

Szkoła to miejsce, które powinno nie tylko przekazywać dzieciom wiedzę, ale również uczyć je korzystania z tych technologii, z którymi w późniejszym życiu będą się spotykać codziennie. Powinna dawać im umiejętności, które będą wykorzystywać w kolejnych latach – a to oznacza, że musi iść z duchem czasu i powoli zmieniać się z klasycznego miejsca w bardziej interaktywne. Co warto zrobić, by taka właśnie się stała?

Interaktywna szkoła

Dlaczego nowoczesna szkoła powinna być interaktywna?

Dzieci znają tylko ten świat, w którym się wychowują. Czasy, w których sami dorastaliśmy, kiedy mało kto miał komputer albo telefon komórkowy, są dla nich odległą przeszłością, której nie pamiętają. Ich świat pełen jest interaktywnych gier, filmików w internecie, memów i gifów, które można sobie wysyłać. Nic więc dziwnego, że klasyczne sposoby nauczania, które dla nas były zupełnie normalne i przyjmowane jako naturalne, dla nich nie są już odpowiednie.

Z tego względu szkoła powinna iść z duchem czasu i przekształcać się w miejsce interaktywne, dostosowane do tego, do czego przyzwyczajone są maluchy i zapewniające i, odpowiednie bodźce, by nauka była dla nich jak najłatwiejsza. Dlatego też powinna stawiać na jak największą cyfryzację swoich zasobów i przekazywanie wiedzy w sposób, który łatwiej jest przyswoić – obrazem, dźwiękiem i nagraniem wideo, a nie monotonnym wykładem i przepisywaniem zadań z tablicy.

Warto także zauważyć, że w całym swoim życiu młodzi ludzie będą spotykali się z zadaniami interaktywnymi, takimi jak przygotowywanie prezentacji, spotkania online czy tworzenie dokumentów, które są współdzielone. Warto uczyć ich tego już od małego, co pomoże im w całym, dorosłym życiu OrÄ usprawni ich komunikację z innymi osobami.

Interaktywna szkoła z monitorami dotykowymi

Monitory dotykowe o dużym rozmiarze są idealnym rozwiązaniem do szkół. Pozwalają na przedstawienie informacji w atrakcyjny, skupiający uwagę ucznia sposób. Co więcej, dzięki swoim funkcjom dotykowym i współpracy ze specjalnymi pisakami, są bardzo łatwe w obsłudze – dokładnie tak samo, jak klasyczne, suchościeralne tablice. Ich jedyna różnica jest taka, że dodatkowo pozwalają na skopiowanie informacji na inny nośnik, taki jak przenośny dysk albo komputer. Dzięki temu ułatwiają korzystanie z zapisanych danych w późniejszym czasie, a także współdzielenie ich z uczniami, by mogli powtarzać materiał w domu.

Nowoczesne dotykowe monitory, które można zobaczyć pod adresem! https://avpoint.pl/monitory-interaktywne-dla-szkol, wyposażone są w szereg dodatkowych funkcji, które ułatwiają korzystanie z nich. Między innymi warto wspomnieć o dostępie do internetu, możliwości wstawiania grafik w prezentacje bezpośrednio z chmury lub innych miejsc ich przechowywania czy też płynnej współpracy z Windowsem. Mają też bardzo wysoką jakość, co sprawia, że każdy odtworzony na nich obraz jest po prostu wyraźny, jasny i pięknie odtwarzający kolory.

Projektor i ekran

Jeśli nie chcesz inwestować w monitor dotykowy do szkoły, możesz spróbować skorzystać z innego rozwiązania: projektora oraz ekranu, na którym będą wyświetlane obrazy czy wideo. To rozwiązanie pozwoli ci na odtwarzanie prezentacji czy filmów, które nawet jeśli nie są interaktywne, na pewno także urozmaicą lekcje.Podobne Posty