Saturday, July 11th 2020

paź
2019
16

Jak dobrać szkło hartowane?

Smartfony w dzisiejszych czasach są urządzeniami, które ciężko zastąpić innymi. Bez cienia wątpliwości jest to sprzęt, który ułatwia nie tylko komunikowanie się z innymi osobami, ale jest również chodzącą bazą multimedialną. Przy jego pomocy możemy więc bez problemu korzystać z internetu, słuchać muzyki, oglądać filmy czy grać w gry. Jednakże aktualnie wychodzące urządzenia na rynek są coraz droższe, a co za tym idzie ich zakup także nie jest dla każdego. Naturalnie mowa tu o smartfonach z górnej półki. Jedną szczególnie cieszącą się popularnością marką jest Samsung. Te telefony cechują się swoją niezawodnością, ale również wysoką ceną.

Jak dobrać szkło hartowane?

Szkło hartowane

Szkło hartowane Samsung wydaje się więc jednym z najważniejszych dodatków, które powinniśmy dobrać bezpośrednio po zakupie smartfona. Samo szkło zapewnia skuteczną ochronę ekranu przed porysowaniem, ale także potrafi zredukować nieprzyjemne skutki upadku z wysokości. Dzięki temu telefon najprawdopodobniej będzie absolutnie sprawny i gotowy do dalszej pracy.

Jakie szkło wybrać?

Szkło hartowane warto wybierać przede wszystkim na podstawie specjalnej skali twardości. Najpopularniejszym z dostępnych są szkła hartowane z oznaczeniem 9H. W praktyce oznacza to, że zarysować je można jedynie przy pomocy diamentowego ostrza. Jest to więc świetne zabezpieczenie dla smartfona, dzięki czemu upadki przestaną być aż tak groźne. Samo szkło hartowane jest kilkakrotnie wytrzymalsze niż normalne szkło. To wszystko sprawia, że za niewielkie pieniądze dostaniemy kompleksową ochronę smartfona.

Montaż szkła

Szkło hartowane Samsung jest także niezwykle proste w montażu. Na początku niezbędne jest dokładne wyczyszczenie ekranu i wypolerowanie. W następnej kolejności należy złapać szkło za krawędzie i przyłożyć do ekranu. Większość dziś dostępnych modeli posiada specjalny pasek, który należy odkleić by zamontować szkło na wyświetlaczu. Czynność ta jest banalna i absolutnie wykonalna dla każdego. Jeśli jednak obawiamy się wykonania tego zadania możemy oddać sprzęt do serwisu.

Reasumując, kupno smartfona związane jest przede wszystkim również z zakupem szkła hartowanego, które ma dobrze zabezpieczać ekran przed uszkodzeniem. Koszt takiego dodatku zależny jest głównie od samej jakości wykonania. Dostępne są na rynku zarówno modele budżetowe za około 10-30 złotych. Jednakże zaleca się kupno porządnego szkła, które kosztuje w graniach 70-150 złotych.Podobne Posty