Tuesday, September 24th 2019

gru
2018
11

Jak ważny jest dobór akcesoriów do telefonów Xiaomi?

Jak akcesoria do telefonów mogą nam pomóc w ich codziennym użytkowaniu? Dzisiejsze telefony same w sobie są już niesamowicie zaawansowane technicznie. Producenci idą jednak krok dalej i oprócz znakomitych smartfonów Xiaomi oferują też specjalne gadżety, które ułatwiają życie oraz sprawiają, że telefon wygląda jeszcze lepiej.

Jak ważny jest dobór akcesoriów do telefonów Xiaomi?

Pokrowce ochronne – do czego się przydadzą?

Znakomitym przykładem na to, jak gadżet do telefonu może łączyć sobie użyteczność są etui do Xiaomi Pocophone F1. Umieszczając naszego smartfona w takim etui sprawiamy, że jest on bezpieczniejszy i nawet upadek na ziemię nie spowoduje uszkodzenia jego obudowy. Poza tym większość pokrowców do telefonów jest atrakcyjnych wizualnie oraz sprawia, że telefon jest w nich bezpieczny, a zarazem wygląda elegancko. Podobnie rzecz ma się w przypadku szkieł hartowanych, które jednak pełnią głównie funkcję ochronną. Zakup szkła hartowanego jest polecany przede wszystkim osobom, które trzymają smartfona wraz z innymi przedmiotami, które przez swoją ostrą budowę mogą stanowić zagrożenie dla wyświetlacza telefonu. Montaż szkła hartowanego na wyświetlaczu oraz z tyłu smartfona sprawia, że nie ulegnie on zarysowaniu przez inne przedmioty i śmiało będziemy mogli przechowywać go wraz z nimi na przykład w torebce czy plecaku.

Jakie gadżety będą przydatne dla kierowców?

Dziś już niemal każdy kierowca posiada smartfona, bo życie z nim jest po prostu łatwiejsze. Telefony zabieramy ze sobą w każdą, dłuższą, czy bliższą trasę. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że używanie smartfona w trakcie jazdy jest surowo zabronione i karane mandatem przez policję. Abstrahując od wysokości kary, jaką przyjdzie nam zapłacić za trzymanie telefonu przy uchu w czasie prowadzenia auta, musimy wiedzieć, że takim zachowaniem po prostu narażamy zdrowie i życie innych uczestników ruchu drogowego. By tego uniknąć i uczynić nasze życie bezpieczniejszym, powinniśmy zaopatrzyć się w akcesoria, które przydadzą się podczas jazdy. Dobrym wyborem będzie na przykład uchwyt samochodowy do Xiaomi Mi A2 Lite. Taki uchwyt bardzo przyda się szczególnie wtedy, gdy będziemy korzystali w trakcie jazdy z nawigacji GPS.

Umieszczając smartfona Xiaomi Mi A2 Lite w takim uchwycie ułatwiamy sobie nawigację, bo stale mamy przed oczami mapę ze wskazówkami dojazdu. Gadżet taki bardzo poprawia też bezpieczeństwo jazdy, ponieważ jest na stałe przymocowany do przedniej szyby za pomocą specjalnej przyssawki, która nie ma szans sama się odkleić. Do bezpiecznej jazdy bardzo przydatne będą również zestawy głośnomówiące do telefonu, które dadzą nam bardzo wysoką jakość dźwięku przy połączeniu z rozmówcą, a dodatkowo sprawią, że unikniemy mandatu za prowadzenie auta z telefonem przy uchu.

Jak naładować telefon podczas długiej trasy?

Gdy jesteśmy w długiej trasie, może zdarzyć się, że wyładuje nam się bateria. Może zdarzyć się to szczególnie wtedy, gdy używamy stale nawigacji GPS, słuchamy radia, bądź po prostu prowadzimy długie rozmowy przez telefon. Wszystkie te czynności są dla baterii bardzo obciążające, dlatego warto wyposażyć się na przykład w ładowarkę samochodową do telefonu. Dzięki niej naładujemy baterię naszego telefonu przy pomocy złącza USB w naszym aucie, a dzięki dodatkowym gniazdom USB dołączonym w zestawie będziemy mieli możliwość podłączenia także innych urządzeń. Alternatywnym rozwiązaniem dla ładowarki będzie nabycie power banku, czyli ładowarki zewnętrznej, która dzięki swojej pojemności 20 000 mAh szybko naładuje baterie w telefonie Xiaomi, nawet nie mając bieżącego dostępu do prądu.Podobne Posty