Sunday, December 16th 2018

lip
2017
28

Jak wybrać najlepszy hosting dla WordPressa?

Wybór odpowiedniego hostingu dla WordPressa może być teoretycznie dość prosty, jednak w praktyce okazuje się nieco bardziej skomplikowany. Przede wszystkim system ten ma stosunkowo nieduże wymagania instalacyjne, przez co spełnia je praktycznie każdy dostępny na rynku hosting. Po drugie ofert związanych z udostępnianiem miejsca na serwerze jest obecnie bardzo dużo. Dlatego pod każdym względem ostateczny wybór powinien opierać się przede wszystkim na najbardziej atrakcyjnej ofercie firmy hostingowej.

komp

Wygoda użytkowania, backupy i przenosiny

Wybierając hosting dla WordPressa, należy sprawdzić czy oferuje PHP i MySQL odpowiedniej wielkości. Znaczenie ma także poziom awaryjności, na temat którego informacje znaleźć można w internecie. Dobre firmy oferują co najmniej dwutygodniowy okres testowy, podczas którego można dokładnie sprawdzić i przetestować panele. Warto zwrócić uwagę na częstotliwość i efektywność backupów, a także długość ich przechowywania przez firmę hostingową. W przypadku wcześniejszego wykupienia usługi u innej firmy, warto zapytać nowego dostawcę o możliwość bezpłatnego przeniesienia strony. Przy takiej sytuacji nierzadko zdarza się możliwość uzyskania różnych pakietów dodatkowych,.

Obsługa hostingu i parametry

Przy wyborze hostingu dla WordPressa warto zwrócić uwagę także na panel administracyjny oraz panel klienta. Muszą być one odpowiednio intuicyjne, a także powinny znajdować się w jednym miejsce, co znacząco ułatwia obsługę. Nie bez znaczenia pozostaje także BOK, czyli obsługa klienta. Dotyczy to zarówno kontaktu z obsługą za pomocą czatu, maila czy telefonu, jak i szybkości odpowiedzi. Lepiej unikać firm z BOK działającym zaledwie kilka dni w tygodniu i przez parę godzin dziennie. Warto mieć na uwadze także optymalne parametry, czyli ilość GB na serwerze, dopuszczalna ilość baz danych oraz cena za pierwszy i każdy kolejny rok użytkowania. Wiele usług pozwala na dorobienie za pomocą afiliacji i programów partnerskich, co może być atrakcyjną ofertą dodatkową.Podobne Posty