Thursday, October 17th 2019

cze
2016
22

Jak wybrać odpowiedni prezent dla dziadka?

Kim jest dziadek? Dziadek to osoba, która zawsze jest z nami, gotowa podzielić się z nami radami opartymi na bogatym życiowym doświadczeniu. Jednak jest to też osoba starsza, której życie wygląda nieco inaczej niż osoby młodej. Nie gorzej, ale po prostu inaczej. W związku z tym nieco trudniej jest kupić odpowiedni upominek. Jakie zatem prezenty dla dziadka z Goodies.pl będą odpowiednie?

Jak wybrać odpowiedni prezent dla dziadka?

Na początek warto się zastanowić nad zainteresowaniami naszego dziadka. Jeśli nam się wydaje, że spędza on czas głównie w domu rozwiązując krzyżówki i zajmując się wyłącznie sprawami dnia codziennego warto go zapytać, czy kiedyś przypadkiem nie było inaczej. Może kiedyś bardzo lubił operę, teatr, mecze albo wernisaże, a teraz nie chodzi, ponieważ bilety są za drogie, nie ma tyle siły albo przeraża go perspektywa zakupu biletu online, ale tęskni za tym.

Kiedy już dziadek wyzna nam, że np. w młodości lubił chodzić do kina albo na opery warto zakupić jako prezent bilet właśnie na jakiś film czy spektakl. Niektórzy myślą, że to bez sensu, że przecież co to da, jak dziadek ten raz pójdzie do kina. Takie myślenie prowadzi donikąd. Dla starszej osoby wyjście raz w miesiącu jest już dużym wyzwaniem, pomaga im zachować zainteresowanie światem i umila im życie.

Jeśli jednak wolimy inny prezent warto wsłuchać się uważnie, na co narzeka nasz senior rodu. Oczywiście nie poradzimy nic na obecną sytuację polityczną albo problemy nfz, niemniej jednak w wielu aspektach możemy ułatwić życie naszemu seniorowi.

Nasz dziadek może np. narzekać na to, że bardzo lubi czytać, ale nie ma ku temu odpowiednich warunków. Wtedy można rozważyć zakup fotela czy też odpowiedniej lampki do czytania. Jeśli skarży się na niską jakość dźwięku swoich ulubionych koncertów warto pomyśleć nad zakupem nowej płyty albo odtwarzacza. Jeśli utyskuje, że stary zegar już nie działa, koszule kupione w pobliskim sklepie są kiepskiej jakości albo tytoń do fajki jest niesmaczny może warto właśnie zakupić nowy zegar, dobrą koszulę albo tytoń.

Warto też rozważyć zakup nawet jakiejś drobnostki, która umili naszemu seniorowi życie. Może to być dobra herbata, kawa, książka, zestaw krzyżówek czy też ładny kubek.

Najważniejsze jest jednak, abyśmy prezent kupowali z sercem i rozwagą. Jakikolwiek prezent, choćby i najdroższy, ale kupiony na ostatnią chwilę, w pośpiechu, bez namysłu nie sprawi dziadkowi przyjemności. Natomiast czasem tania drobnostka, jak np. naprawa starego zegarka dziadka czy też rekonstrukcja jego ślubnego zdjęcia sprawi, że na twarzy seniora naszego rodu pojawią się prawdziwe łzy wzruszenia i radości.Podobne Posty