Wednesday, October 21st 2020

gru
2012
17

Kiedy smartfon robi się za duży?

huaweiwhy-540x405

Każdy, kto myśli, że ekran nieco ponad pięć cali to dla smartfona za dużo, niech sobie wyobrazi ekran z przekątną 8.5 cala. Szczerze mówiąc ja nie potrafię, a zdjęcie powyżej też w pełni nie oddaje gigantyzmu urządzenia. Jest to całkiem działający prototyp chińskiego smartfona od Huawei… tak, smartfona, nie tableta.

Spróbujmy sobie wyobrazić smartfon większy niż Nexus 7. A teraz wyobraźmy sobie rozmowę przez tak duże urządzenie. Bez zestawu słuchawkowego, najlepiej. Nie, to wciąż za dużo. Okej, w takim razie załóżmy, że przekątną 8.5 cala ma nie tyle ekran, co cały przedni panel urządzenia, a sam ekran to “tylko” 6.5 cala. Teraz robi się trochę bardziej normalnie, choć to wciąż dużo. Nawet fotografia bardziej takiej opcji odpowiada.

Warto wspomnieć, że Huawei stosunkowo niedawno potwierdził istnienie kolejnego urządzenia wyposażonego w ekran full HD, o przekątnej 6.1 cala. Ma on czterordzeniowy procesor, o którym w tej chwili niewiele wiadomo oraz pracuje na Androidzie Jelly Bean. Wygląda na to, że powyższe zdjęcie może przedstawiać właśnie ów “phablet”, nazwany Huawei Ascend Mate. A dodając do tego informację, że podobno Samsung pracuje nad Galaxy Note III z ekranem 6.3 cala, ponówmy pytanie: kiedy smartfon robi się za duży?Podobne Posty

https://caseworld.pl/