Sunday, August 9th 2020

lip
2012
26

Kindle Fire, Nexus 7… a może Huawei MediaPad 7 Lite?

Choć w zasadzie pierwszy był Samsung Galaxy Tab, wojna na rynku siedmiocalowych tabletów zaczęła się dopiero od premiery Kindle Fire. Początkowo przyjmowany był entuzjastycznie, lecz po paru miesiącach wyraźnie było widać, że Fire iPad killerem nie będzie. Urządzenie Amazonu zdecydowanie jednak zdobyło swój udział na rynku, głównie za sprawą sporej zawartości Amazon Appstore i dostępowi do licznych książek, filmów i muzyki.

Podczas premiery tabletu Google Nexus 7, mimo braku agresywnych zapowiedzi ze strony producentów, łatwo było się domyśleć, że urządzenie celuje głównie w Kindle Fire właśnie. Wszak w Google Play też nie brakuje multimediów, plus mamy tam o wiele więcej aplikacji i gier, zatem Nexus 7 do konsumowania treści nadaje się przynajmniej tak samo dobrze, jak Kindle Fire – a pod względem czysto technicznym nawet lepiej – wszak Nexus 7 jest od tabletu Amazona urządzeniem o wiele mocniejszym.

Stare przysłowie mówi, że gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Tę pradawną mądrość próbuje wcielić w życie znany i lubiany producent z Chin, niejaki Huawei, który zapowiada wejście na rynek ze swoim siedmiocalowym urządzeniem. Huawei MediaPad 7 Lite oferuje wyświetlacz wykonany w technologii IPS z mocnymi kątami widzenia, łączność 3G i Wi-Fi, potrafi odtworzyć film w jakości 1090p i zbudowany jest nie z plastiku, lecz z aluminium, w formie sympatycznego unibody.

Oczywiście póki co nie jest znana cena urządzenia. Znamy jednak doskonale markę Huawei i ich cenową politykę. Swobodnie można się spodziewać, że wyznaczony przez Neksusa 7 koszt 199 dolarów za sztukę będzie pobity, a MediaPad 7 Lite okaże się urządzeniem tańszym.Podobne Posty

https://caseworld.pl/