Friday, September 25th 2020

lip
2012
18

Lara Croft and the Guardian of Light: Najnowsza Lara jako exclusive dla Xperii Play

Kolejna gra wydawana za pomocą dystrybucji elektronicznej na PC i konsolach doczekała się swojego Androidowego portu. Tym razem jest to Lara Croft and the Guardian of Light, gra akcji z wciąż popularną poszukiwaczką przygód. Za konwersję odpowiedzialne jest to samo studio, które stworzyło oryginał - Square Enix.

Cała rozgrywka jest widoczna z tzw. rzutu izometrycznego, który zwykle jest wykorzystywany przez gry hack’n'slash (seria Diablo, seria Torchlight). Jak to na Larę przystało, gra stoi mnóstwem zagadek i wyzwań wymagających nie lada zręczności. Jeśli chodzi o fabułę, to opowiada ona o wspólnych przygodach pani archeolog i wojownika Majów o imieniu Totec. Ich celem jest pokonanie głównego “złego”, Xolotl, ducha uwolnionego z artefaktu zwanego Lustrem Dymu.

Niestety, w porównaniu z pierwowzorem, który mógł się pochwalić piękną grafiką i świetnym wykorzystaniem fizyki, Lara Croft and the Guardian of Light na Androida nie powala. Przypomina bardziej produkcję mogącą zrobić furorę na starym Symbianie S60v3, a sama Croftówna wygląda jak jej pierwowzór z 1996 roku. Jest to dziwne tym bardziej, że Square Enix postanowiło wydać tę grę jako exclusive dla Xperii Play, którą stać na wiele więcej.

Mimo wszystko, polecam zapoznać się z tym tytułem, jeśli nie na smartfonie to na PC bądź konsoli. Tutaj pobierzecie tę grę na Google Play za nieco ponad 5zł.Podobne Posty

https://caseworld.pl/