Tuesday, April 7th 2020

lip
2011
21

Lenovo zapowiada ThinkPad Tablet; ujawnia szczególy IdeaPad K1

Chiński spadkobierca detalicznej linii IBM – Lenovo – zdecydował się wreszcie co będzie oferował pod dawno zapowiadanym szyldem urządzenia ThinkPad Tablet. Jakby tego było mało, producent poinformował także, co znajdzie się wewnątrz innego urządzenia z jego oferty również wykorzystującego Androida.

Lenovo oferując ThinkPad Tablet, kieruje się przede wszystkim w stronę klienta biznesowego, prezentując mu urządzenie z Androidem. Szału i innowacji jednak nie ma. Slate do pracy będzie używał chipsetu Nvidia Tegra 2 z procesorem 1 GHz i – jak przystało na sprzęt, który ma aspiracje do pozostania przez chwilę na rynku – system Android 3.1 Honeycomb. Dalsze “rewelacje” w zakresie specyfikacji to oklepany już 10-calowy ekran, 1 GB RAMu i pamięć wewnętrzna w zakresie od 16 GB do 64 GB. Dodatkową przestrzenią dyskową są 2 GB w chmurze. Uzupełnieniem całości są dwie kamery (2 MP front, 5 MP tył) i stacja dokująca w postaci klawiatury QWERTY. Innowacji na siłę można dopatrywać się w ustawieniach ekranu podczas montowania w stacji, ale tak na prawdę nie jest to nic innego jak zwykły chwyt marketingowy.

Podczas gdy interesująca jest dla nas strategia, jaką przyjmie Lenovo w sprzedaży tego mało odkrywczego urządzenia, jeszcze bardziej ciekawą jest decyzja o stworzeniu IdeaPad K1. Budowa tabletu ten nie odróżnia się praktycznie niczym od biznesowego modelu. Na jego budowę złożą się: ekran 10,1, Android 3.1 Honeycomb, dwurdzeniowa Tegra 2 1 GHz. Podobnie jak ThinkPad, otrzyma także dostęp do Lenovo App Shop. W obu urządzeniach preinstalowana będzie takze wersja oprogramowania Netflix pozwalająca na wykorzystanie natywnych zabezpieczeń DRM tabletu.

Lenovo IdeaPad K1 trafi do sprzedaży w Stanach pod koniec lipca w cenie 449 USD (~1260 PLN) za model 16 GB. ThinkPad Tablet zapowiedziany został na sierpień, a jego koszt to 499 USD (~1400 PLN).Podobne Posty