Monday, July 13th 2020

lut
2011
14

LG Optimus 3D oficjalnie

LG Optimus 3D to ciężka artyleria. To urządzenie wykorzystuje nie tyle tytułowe trzy wymiary w kontekście obrazu, ale także w odniesieniu do standardów i technologii. Dwurdzeniowy, dwukanałowy i dwupamięciowy smartfon będzie prawdziwą perłą na rynku. Zapowiada się na prawdę solidnie, a rewolucja rozpocząć ma się już w maju.

Zacznijmy od specyfikacji LG Optimus 3D:

  • Dwurdzeniowy, dwukanałowy procesor Texas Instruments OMAP4 taktowany 1GHz
  • Stereoskopowy ekran 3D WVGA o przekątnej 4.3″
  • Pamięć 8GB i 4Gb LP DDR2
  • Bateria 1,500 mAh
  • Dwusoczewkowa kamera 5MP
  • nagrywanie i odtwarzanie 2D: 1080p MPEG-4/H.264
  • nagrywanie i odtwarzanie 3D: 720p H.264 SEI
  • HSPA+, DLNA/HDMI 1.4
  • Obsługiwane formaty video: H.264, H.263, DivX, MKV, WMV-9, ASF, AVI, 3GP, MP4

Na początku Optimus 3D będzie działał pod kontrolą Androida 2.2 Froyo, jednak producent już zapowiada późniejszą aktualizację do Androida 2.3 Gingerbread. o nowej wersji systemu firma powiadamiać będzie indywidualnie dla każdego z rynków.

W odróżnieniu od innych urządzeń posiadających dwurdzeniowe procesory ale jednokanałowe procesory i jeden bank pamięci, LG Optimus 3D oferuje znaczący wzrost wydajności. Uzyskanie tego możliwe jest poprzez symultaniczny a przez to szybszy transfer of danych pomiędzy rdzeniami i pamięcią. Tym samym użytkownicy mogą wygodnie przeglądać strony internetowe, uruchamiać kilka aplikacji na raz i grać w gry w wysokiej rozdzielczości bez straty wydajności urządzenia.

Podczas poniedziałkowej konferencji Mobile World Congress dyrektor marketingu LG Mobile Communications Company na rynek europejski Daniel Hernandez zaprezentował wyniki urządzenia w testach Quadrant. Optimus 3D uzyskał z łatwością bez żadnych modyfikacji 2958 punktów.

“Wspierani kombinacją niezwykłej wydajności i pełnego obrazu 3D jesteśmy podekscytowani perspektywami stojącymi przed LG Optimus 3D, który przeniesie rynek smartfonów na znacznie wyższy poziom” – mówi dr Jong-seok Park, prezes i dyrektor generalny LG Mobile Communications Company. “Połączyliśmy każdą cechę cenioną przez najbardziej wymagających użytkowników i z tego tez powodu powinni być oni szczególnie zadowoleni tym, co zobaczą” – dodaje.Podobne Posty