Monday, July 13th 2020

wrz
2011
7

LG Optimus 3D przechodzi na dietę

LG zdecydował się na odświeżenie swojego flagowego modelu smartfona z Androidem, Optimusa 3D aka Swift 3D. Prace nad nową wersją urządzenia już trwają i – jeśli wierzyć zapewnieniom przedstawicieli firmy – ich efekt zobaczymy już na początku 2012 roku. O nowościach w obszarze specyfikacji nie wiadomo zbyt wiele. Producent zaznaczył jednak, że zmiany dotkną przede wszystkim grubości samego telefonu, która miałaby sięgnąć około 7 mm.

Cytowany przez Pocketlint Dr Henry Noh z laboratorium LG podkreśla, że wprowadzenie odchudzonego urządzenia ma wprowadzić powiew świeżości na półki ze smartfonami. “Dzisiaj wszystkie telefony wyglądają tak samo. Wszystkie mają olbrzymie ekrany – 4,3 cale są standardem obecnie – a w przyszłym staną się jeszcze większe. Będą miały także stałą liczbę przycisków dotykowych. Wszystkie będą tej samej grubości, wyposażone będą w te same kamery i nawet system operacyjny będzie ten sam” – przekonuje Noh.

W ocenie przedstawiciela koreańskiego koncernu, przyszły rok sprawi, że super-telefony będą stawały się co raz cieńsze. Dojdą do granicy 6 mm, a w przypadku urządzeń obsługujących obraz 3D – 7 mm. Jest on jednak przekonany, że 90 proc konsumentów nie zauważy różnicy. Noh uważa jednak, że to właśnie funkcje takie jak obsługa materiałów wideo 3D będzie jednym z wyznaczników innowacyjności urządzenia.Podobne Posty