Thursday, October 1st 2020

lip
2011
15

Minecraft dla Androida wystartuje jesienią. Cena: 6,99 USD

Twórcy jednej z najpopularniejszych i najoryginalniejszych gier ostatnich lat – Minecraft – mamią użytkowników Androida rychłą premierą klienta. Początkowo były to zwykłe przymiarki dla otworzenia podwojów do świata gry. Później do akcji wkroczył Sony Ericsson, który z pełną nonszalancją zakomunikował o ekskluzywnej premierze aplikacji dla Xperii Play. Teraz Markus Persson w wywiadzie dla IGN zapowiada: premiera jesienią; cena: 6,99 USD (~20 PLN)

Kumoterstwo pomiędzy Perssonem a SE nie powinno dziwić, skoro obie instytucje wywodzą się ze Szwecji. Szkoda tylko, że tak długo musimy czekać na pierwsze efekty pracy. Na dodatek większość z nas będzie musiała poczekać jeszcze dłużej, skoro przez pierwszy okres (nie wiadomo jak długo) Minecraft będzie ekskluzywnym tytułem dla Sony Ericsson Xperii Play. Twórcy obiecywali, że pojawi się on także dla innych urządzeń z Androidem. Na pewno imponująco będzie wyglądał na tabletach. Póki co pozostaje uzbroić nam się w cierpliwość i wytrwale czekać.

Minecraft pozwala graczowi budować konstrukcje z klocków vel bloków. Wszystko odbywa się w wirtualnym, trójwymiarowym świecie. Grafika utrzymana jest na poziomie lat 90 i nie ma w niej absolutnie mowy o jakiejkolwiek krzywiźnie. Wersja dla Xperii Play zostanie specjalnie przystosowana dla tego smartfonu, wykorzystując dostępne w nim metody kontroli.Podobne Posty

https://caseworld.pl/