Tuesday, September 29th 2020

sty
2008
29

Molib – komunikacja rowerowa w Paryżu

Molib to aplikacja przeznaczona na platformę Android, której zadaniem będzie znalezienie najbliższych stacji rowerowych, dostępnych w ramach usługi Velib.
Velib to publiczny program wynajmu rowerów, który funkcjonuje w Paryżu. Ponad dziesięć tysięcy rowerów jest rozmieszczonych w 750 punktach w całym mieście a liczba tą powinna się systematycznie zwiększać.
Aplikacja Molib będzie przy pomocy GPS lokalizować położenie użytkownika oraz najbliższych stacji rowerowych – poda ich adres i dystans. Adresy stacji będą pobierane z Velib API usługi dostarczonej przez właściciela Velib. Wszystkie dane będą wyświetlane przy pomocy Google Map. Aplikacja ta będzie też mogła pilotować użytkownika telefonu z platformą Android. Nawigacją będzie odbywać się między punktami Velib.
Molib jest jedną z pierwszych aplikacji na platformę Android, które wspomagają nawigację. Nawigacja ta odbywa się między punktami, które nie są wprowadzone do Google Maps, ale trzeba pamiętać że Google postawiło sobie za zadanie umieszczenie na swojej mapie jak największej liczby lokalizacji, takich jak instytucje komercyjne, publiczne i wszystkie inne do których dotarcie zainteresowałoby potencjalnych interesantów. Dlatego warto pomyśleć nad framework’iem aplikacji nawigacyjnych dla platformy Android. Składałby się on z takich komponentów jak pobierane przy pomocy zewnętrznych kanałów dane lokalizacyjne jak adres czy współrzędne geograficzne. Dane te byłby pobierane na przykład przy pomocy protokołu SOAP. Kolejny komponent odpowiadałby za wyświetlanie tych danych, nawigację i lokalizację. Takie rozwiązanie umożliwiłoby budowanie aplikacji typu Molib, w bardzo szybki sposób – wystarczyłoby tylko stworzyć bazę danych z danymi lokalizacyjnymi. Innym, gotowym i uniwersalnym rozwiązaniem tego problemu mógłby być klient aplikacji nawigacyjnej – aby uzyskać dane lokalizacyjne wystarczyłoby tylko zalogować się na serwer. Dane te mogłyby być zbierane nie tylko w celu ich upublicznienia, ale także można stworzyć bazy do których dostęp byłby klasyfikowany dla potrzeb firm lub instytucji państwowych takich jak policja, straż leśna itp.Podobne Posty

https://caseworld.pl/