Sunday, September 19th 2021

lut
2021
24

Monitoring IP. Wybierz najlepsze rozwiązanie

Budowa systemu monitoringu, niezależnie od tego, czy chronionym obszarem ma być nasze prywatne mieszkanie lub dom, czy też teren firmy, wymaga szczególnej staranności i właściwego doboru metod. Tu nie ma miejsca na półśrodki, a pozorne oszczędności szybko staną się przyczyną problemów. Dziś opowiemy o tym, dlaczego warto wybrać monitoring IP. Jeśli bezpieczeństwo to dla ciebie ważna kwestia, to zapraszamy do dalszej lektury.

Monitoring IP

Bezkompromisowa jakość obrazu i łatwość obsługi

Systemu monitoringu dostępne są na rynku od wielu lat. Do tej pory jednak większość rozwiązań oferowała niską jakość obrazu, a łatwość instalacji i obsługi pozostawiała wiele do życzenia. W efekcie inwestorzy stawali się posiadaczami systemów, które wprawdzie funkcjonowały, jednak ich efektywność znajdowała się na niskim poziomie, a niejednokrotnie okazywały się one całkowicie nieprzydatne. Cóż z tego, że uwieczniliśmy moment włamania, skoro zapisany obraz był całkowicie nieczytelny, a niewyraźny zarys sylwetek w żaden sposób nie pomagał w późniejszym ujęciu sprawców?

Rewolucja nadeszła wraz z rozwojem technologii. Dostępne dziś na rynku systemy monitoringu IP oferują najwyższą jakość obrazu w pełnej rozdzielczości i doskonale radzą sobie niezależnie od warunków zewnętrznych, w tym także w całkowitej ciemności. Na czym polega monitoring IP? Wykorzystuje on do pracy lokalną sieć komputerową, umożliwia też dostęp do gromadzonych informacji przez internet. W praktyce rejestrator będący sercem systemu jest wyspecjalizowanym komputerem, którego zarządzanie może odbywać się w sposób zdalny. Dzięki temu zyskujemy możliwość podglądu tego, co dzieje się na chronionym terenie, nawet jeśli znajdujemy się w lokalizacji odległej o setki kilometrów. To jednak dopiero początek zalet monitoringu IP.

Zalety monitoringu IP

Technologia IP umożliwia uzyskanie obrazu o jakości niedostępnej dla klasycznych systemów CCTV. Uzyskanie zapisu w jakości 4K nie stanowi żadnego problemu, choć w większości przypadków zdecydowanie wystarczy rozdzielczość 1920x108p, jaka oferują kamery 2Mpx. W tym przypadku zobaczymy nawet najdrobniejsze szczegóły, a ilość wygenerowanych danych pozostanie na rozsądnym poziomie. Mówiąc o kamerach, warto wspomnieć o sposobie ich zasilania. Większość korzysta z technologii PoE, która umożliwia przesyłanie energii i sygnału przy użyciu jednego kabla. To znacząco ułatwia montaż i ogranicza plątaninę przewodów.

Teoretycznie kamery wyposażone w slot kart pamięci i odpowiednią wersję oprogramowania mogą pracować samodzielnie, jednak standardem jest stosowanie rejestratora, wyposażonego w odpowiednio pojemny dysk twardy. Wielkość dysku zależna jest od ilości obsługiwanych kamer i trybu ich pracy. Tę kwestię warto skonsultować jeszcze przed zakupem, daleko idącą pomoc oraz szeroki zbiór wyczerpujących informacji znajdziemy na stronie https://www.voip24sklep.pl/. Tu także możemy dokonać wyboru i korzystnego zakupu kompletnych zestawów monitoringu, a także pojedynczych kamer i akcesoriów pozwalających na rozbudowę już posiadanego systemu.Podobne Posty

https://caseworld.pl/