Wednesday, October 21st 2020

cze
2011
9

Motorola Droid Bionic z procesorem TI OMAP4

Przecieki i niepotwierdzone informacje na temat Motoroli Droid Bionic nie mają końca. We wtorek prezentowaliśmy zdjęcia urządzenia, w tym m.in. fotografię informacji systemowych, a tymczasem docierają do nas wyniki pierwszych benchmarków i zaskakująca wiadomość: procesorem Droid Bionic będzie Texas Instruments OMAP4. Czyżby Moto strzeliła focha w kierunku Nvidii?

Wraz z procesorem TI OMAP4 urządzenie wyposażone zostanie w GPU PowerVR SGX540, ale również moduł LTE. Byłby to zatem pierwszy smartfon 4G z dwurdzeniowym procesorem w ofercie amerykańskiego operatora Verizon. Przyjrzyjmy się jednak testom z Nenamark. Wynik: 24.00. Podchodzimy jednak doń bardzo ostrożnie, bo brakuje w nim wskazań dla minimum i maksimum.

Przypomnijmy, że urządzenia takie jak Atrix czy Droid X2 wykorzystywały procesory Tegra 2. Co zatem mogło skłonić Motorolę do zmiany dostawcy procesorów? Na początku tygodnia w sieci pojawiła się plotka, jakoby procesory Nvidii miały poważne problemy z obsługą połączeń 4G. Firma szybko opublikowała dementi i temat ucichł. Spoglądając jednak na powyższe doniesienia coś musi być na rzeczy. Cóż, są CPU do gier, są i takie, które lepiej sprawdzają się w łączności.Podobne Posty

https://caseworld.pl/