Tuesday, October 20th 2020

lut
2009
16

My Tracks, nawigacja od Google

Google w końcu zlitowało się nad użytkownikami platformy Android i wypuściło aplikację która rozszerza możliwości nawigacyjne telefonu Era G1 (T-mobile G1).
W “gołym” systemie nie ma żadnych funkcji nawigacyjnych. Standardowo w platformie Android jedyną możliwością wykorzystania GPS w telefonie to użycie funkcji “pokaż moją pozycję” w Google Maps, która pokazuje współrzędne telefonu i zaznacza pozycję na mapie. My Tracks, darmowe rozwiązanie firmy Google, wzbogaca platformę Android o podstawowe funkcje nawigacyjne, jak zaznaczenie ma mapie przebytej trasy, pokonanej odległości, średnią prędkości itp. Dane z My Tracks mogą być zapisane w pliku GPX oraz opublikowane w Google Maps, trasą można nadać etykiety i opisy.
Możliwości telefonu G1 jak odbiornika GPS są ograniczone – dokładność pomiarów nie jest aż tak dobra jak w standardowych odbiornikach GPS a bateria wystarcza na 5 godzin nawigowania, jednak My Tracks to krok w dobrą stronę jeśli chodzi o darmowe aplikacje nawigacyjne na platformę Android.Podobne Posty

https://caseworld.pl/