Thursday, July 9th 2020

mar
2009
31

Najświeższe informacje

Huawei i Archos firmy, które już jakiś czas temu zapowiedziały swoje urządzenia z platformą Android, potwierdzają swoje plany. Zarówno tablet Archos oraz telefon Huawei wejdą na rynek w trzecim kwartale 2009 roku.

Cellmania, znany producent oprogramowania na telefony komórkowe i inne urządzenia mobilne, przedstawiła platformę Android Content Storefront for Android phones. Rozwiązanie to umożliwia budowanie, przez operatorów i producentów, własnych sklepów z treścią na urządzenia z platformą Android.
Będzie można budować systemy bardziej rozbudowane od Android Market. Oprogramowanie firmy Cellmania pozwala na sprzedawanie, oprócz aplikacji, również muzyki, dzwonków, grafiki i wideo.
Ponad to obsługuje wiele modeli płatności. Co więcej rozwiązanie to ma możliwość automatycznej konwersji aplikacji napisanych w J2ME na te z którymi może poradzić sobie Android (Dalvik).

Google usuwa z Android Market aplikacje, które umożliwiają tethering. Tethering to sposób na użycie telefonu jako modemu, na przykład do komputera osobistego.
Okazuje się, że takie zastosowanie telefonu nie bardzo pasuje operatorom w USA (w tym wypadku T-Mobile), którzy albo tego zabraniają, albo każą sobie dodatkowo płacić za ten przywilej.
A jeśli coś łamie TOS (warunki świadczenie usług) operatorów to może zostać usunięte z Android Market, i to właśnie dzieję się z tego typu aplikacjami.
Z Marketu został usunięty program “WiFi Tether for Root Users”, którego twórca napisał list do Google. Pyta on czy jeśli do gry włączą się inni operatorzy to czy aplikacje będą musiały być zgodne z ToS każdego z tych operatorów, czy tylko ToS T-Mobile będzie obowiązywał, nawet jeśli inni operatorzy będą sprzedawać telefony z Androidem.
Na odpowiedz trzeba będzie chwilę zaczekać, a jeśli ktoś chce użyć telefonu jako modemu może na przykład skorzystać z PdaNet.Podobne Posty