Thursday, October 22nd 2020

lip
2011
20

Nawigacja Google na urządzenia mobilne

Doczekaliśmy się, Nawigacja w Mapach Google jest już dostępna w Polsce.
Aby zainstalować apliakcję w telefonie, należny najpierw zaktualizować Google Maps. Nawigacja pojawi się jako osobna pozycja w na liście aplikacji.

Szukaj jak w Google

Nie musisz znać adresu. Wystarczy wpisać nazwę firmy, a nawet rodzaj działalności, zupełnie tak jak w Google.
Wyszukiwanie głosowe

Powiedz nazwę miejsca docelowego zamiast ją wpisywać, np. „Zamek Królewski”.

Ruch na trasie

Wskaźnik przyjmuje kolor zielony, żółty lub czerwony w zależności od natężenia ruchu na trasie. Dotknij go, aby sprawdzić natężenie ruchu przed sobą.
Szukaj wzdłuż trasy

Szukaj firm zlokalizowanych na wytyczonej trasie lub włącz popularne warstwy, takie jak stacje benzynowe, restauracje czy parkingi.

Widok satelitarny

Wyświetlaj zaplanowaną trasę w 3D na wysokiej jakości zdjęciach satelitarnych i lotniczych.

Street View

W miejscach, gdzie funkcja jest dostępna, możesz oglądać skręty na zdjęciach Street View. Nawigacja automatycznie przełącza się też do widoku Street View, gdy zbliżasz się do wytyczonego celu.

Tryb „W drodze”

Tryb „W drodze” ułatwia korzystanie z urządzenia w trakcie jazdy, gdy używasz samochodowej stacji dokującej (dla urządzeń z Androidem w wersji 2.0 lub nowszej).

Szybki dostęp do Nawigacji

Wybierz ikonę Nawigacja i wprowadź cel podróży. Powiedz lub wpisz miejsce, które chcesz wyszukać, skorzystaj z książki kontaktów, miejsc oznaczonych gwiazdką lub ostatnio wybranych adresów.

Nawigacja piesza (Beta)

Korzystaj z nawigacji głosowej dla tras pieszych. Urządzenie wibruje, gdy trzeba skręcić i zmienić kierunek marszu.

Dokładność nawigacji Google zależy od telefonu, urządzenia z lepszym modułem i softem, lepiej i szybciej poradzą sobie z kierowaniem do wyznaczonego celu.

Mapy Google nie są dokładne, nie posiadają informacji o numerze domów (jak na przykład Targeo), ogólnie są jeszcze w powijakach, i pewnie dlatego twórca rozpowszechnia tytułową aplikację jako wersję beta.
Ale raczej nikt nie ma wątpliwości, że nawet mimo swoich ułomności, Nawigacja Google w przyszłości wyprze inne płatne rozwiązania. No chyba że właściciele polskich map i lokalizatorów dorobią do nich aplikacje nawigacyjne.Podobne Posty

https://caseworld.pl/