Tuesday, July 7th 2020

lip
2012
1

Nexus 10 nadciąga?

Choć premiera Neksusa 7 wraz z Androidem 4.1 ucieszyła ogromną większość fanów zielonego robota, mało kogo zaskoczyła. Wiedzieliśmy wcześniej, że Google zdecydowało się na ten krok oraz że partnerem firmy z Mountain View będzie ASUS.

Warto zauważyć, że podczas premiery Neksusa 7 stosunkowo niewiele się mówiło o rozmiarze ekranu w pierwszym tablecie Google. Owszem, padło stwierdzenie, że dla wielu ekran o przekątnej akurat siedmiu cali jest najwygodniejszy, jednak nikt nie zapierał się, że jest to rozwiązanie najlepsze czy najbardziej optymalne, którego Google będzie się kurczowo trzymać.

Jeśli połączymy ten fakt z faktem kolejnym – firma Wintek, która zajmowała się dostarczeniem siedmiocalowych paneli do Neksusów podobno sprowadza dla Google także panele o przekątnej dziesięciu cali – można być prawie pewnym, że większy Nexus (Nexus 10?) jest w drodze.

Osobiście obstawiam taki scenariusz: premiera większego tabletu od Google będzie miała miejsce w okolicach premiery nowych Kindle Fire, które Amazon już zapowiedział. A ponieważ jestem zdania, że w kapitalizmie nie ma nic lepszego dla klienta, od zdrowej konkurencji między producentami, już się cieszę na cenową walkę.Podobne Posty