Wednesday, January 26th 2022

paź
2012
14

Nexus 7 32GB coraz bliżej

Niedawno pisaliśmy o szczęściarzu z Japonii, który zapragnął kupić tablet Google Nexus w wersji 16GB, a otrzymał wersję 32GB. Jak się okazuje, niebawem każdy z nas będzie mógł wejść w posiadanie tego modelu, są bowiem kolejne dowody na to, że sprzęt jest gotowy do sprzedaży.

Tym razem posiłkujemy się hiszpańskim sklepem online Phone House, w którym pojawił się Nexus 7 32GB w cenie 279 euro, czyli o 30 euro droższy od wersji 16GB. Psuje to nieco naszą koncepcję, wedle której 32GB Nexus 7 miałby “wyprzeć” model o pojemności 16GB, jednak godnym odnotowania faktem jest różnica cenowa między ilością dostępnych gigabajtów w porównaniu do największej konkurencji Google – Apple. 30 dolarów za 100% więcej miejsca na dane użytkownika to i tak zdecydowanie taniej, niż 100 dolarów – a tyle wynosi różnica cenowa za dublowanie ilości pamięci w iPhone’ach i iPadach.

Na koniec pozostaje i tak wciąż to samo pytanie: czy naprawdę nie byłoby łatwiej po prostu umieścić w tablecie slot kart microSD i pozwolić użytkownikom samodzielnie zadecydować czy i na ile powinna zostać rozbudowana pamięć?Podobne Posty