Wednesday, August 5th 2020

paź
2012
10

Nexus 7 32GB wyprze model 16GB?

Wczoraj pisaliśmy o farciarzu z Kraju Kwitnącej Wiśni, który zamówił w Google Play tablet Nexus 7 o pojemności 16GB, a otrzymał wersję 32GB, stając się tym samym pierwszym klientem na świecie posiadającym tak “dużego” Neksusa. Zastanawialiśmy się jaka będzie cena nowego modelu, obstawiając proporcjonalnie kwotę 299 dolarów (w porównaniu do 199 dolców za 8GB i 249 za model 16GB).

Dziś jednak pojawiła się ciekawa plotka, wedle której model 32GB miałby zastąpić ten o pojemności 16GB i być sprzedawany w cenie około 249 dolarów. Miałoby to zwiększyć zainteresowanie tabletem i jego sprzedaż. Kto potrzebuje tego typu urządzenia głównie z myślą o chmurze brałby 8GB, z kolei nieco bardziej konserwatywni użytkownicy, a także gracze potrzebujący więcej fizycznego miejsca, dostaliby pojemność cztery razy większą.

Rzeczywiście, patrząc na taniejący koszt pamięci flash wcale bym się nie zdziwił, gdyby 16GB wersja wypadła z rynku. Ponadto zachowanie ceny modelu 32GB na poziomie 249 dolarów byłoby świetnym posunięciem w cenowej walce z tabletami Amazon Kindle Fire.

Jedno tylko mnie zastanawia: jeśli plotka okaże się prawdziwa, jaki prezent Google przygotuje dla tych, którzy już Neksusa 7 kupili, w wersji 16GB? Jak tym klientom osłodzi fakt, że teraz za te same pieniądze można urządzenie z dwukrotnie większą pojemnością?Podobne Posty

https://caseworld.pl/