Friday, May 27th 2022

lis
2012
14

Nexus S nie otrzyma Androida 4.2?

Przy okazji premiery nowych urządzeń z serii Nexus, Google rozpoczął wczorajszego dnia także proces aktualizowania tych starszych. Wpierw pojawił się update dla smartfona Galaxy Nexus, następnie dla tabletu Nexus 7. Niestety w kwestii aktualizacji Neksusa S pojawił się pewien zgrzyt, którego wielu posiadaczy tego modelu się nie spodziewało.

Wiadomość oznajmił światu Googler Jean-Baptiste Queru. W swojej wypowiedzi podsumowującej aktualny proces aktualizacji do nowej wersji systemu użył zdania:

There is no support for 4.2 on Nexus S and Xoom. Those devices should continue using 4.1.2

Oczywiście wiadomość jest nieco dziwna, wszak zarówno Nexus S, jak i Motorola Xoom doskonale sobie dają radę pracując na Androidzie Jelly Bean. Kiedy pojawiło się dodatkowe pytanie na temat tych dwóch urządzeń, brzmiące krótko: dlaczego?, JBQ odpowiedział:

I can’t comment about the future of Nexus S and Xoom, sorry.

Nie zapominajmy, że zawsze jest szansa, by w przyszłości coś się odmieniło. Wiadomo, że zdanie łatwo można zmienić. Póki co nie zostało powiedziane nawet dlaczego Nexus S miałby nowej wersji Androida nie otrzymać.

Z drugiej strony żaden model nie może trwać wiecznie na rynku, a trzeba przyznać, że Nexus S przeżył z najbardziej aktualnymi wersjami systemu operacyjnego Android prawie równe dwa lata. Premierę miał w grudniu 2010, zbliża się grudzień 2012. Smartfon i tak bez wątpienia jest rekordzistą jeśli chodzi o wspieranie przez producenta, z którego przykład powinna brać cała konkurencja w świecie zielonego robota.

Czy zdanie Jean-Baptiste Query’ego jest ostateczną zapowiedzią końca Neksusa S? To dopiero czas pokaże.Podobne Posty

www.smartfonium.pl, etui griffin iphone 4, etui do smartfona, etui do telefonu, etui do ipada, etui do iphona case na telefon, etui na telefon i etui na telefon samsung