Saturday, April 10th 2021

lis
2012
14

Nexus S nie otrzyma Androida 4.2?

Przy okazji premiery nowych urządzeń z serii Nexus, Google rozpoczął wczorajszego dnia także proces aktualizowania tych starszych. Wpierw pojawił się update dla smartfona Galaxy Nexus, następnie dla tabletu Nexus 7. Niestety w kwestii aktualizacji Neksusa S pojawił się pewien zgrzyt, którego wielu posiadaczy tego modelu się nie spodziewało.

Wiadomość oznajmił światu Googler Jean-Baptiste Queru. W swojej wypowiedzi podsumowującej aktualny proces aktualizacji do nowej wersji systemu użył zdania:

There is no support for 4.2 on Nexus S and Xoom. Those devices should continue using 4.1.2

Oczywiście wiadomość jest nieco dziwna, wszak zarówno Nexus S, jak i Motorola Xoom doskonale sobie dają radę pracując na Androidzie Jelly Bean. Kiedy pojawiło się dodatkowe pytanie na temat tych dwóch urządzeń, brzmiące krótko: dlaczego?, JBQ odpowiedział:

I can’t comment about the future of Nexus S and Xoom, sorry.

Nie zapominajmy, że zawsze jest szansa, by w przyszłości coś się odmieniło. Wiadomo, że zdanie łatwo można zmienić. Póki co nie zostało powiedziane nawet dlaczego Nexus S miałby nowej wersji Androida nie otrzymać.

Z drugiej strony żaden model nie może trwać wiecznie na rynku, a trzeba przyznać, że Nexus S przeżył z najbardziej aktualnymi wersjami systemu operacyjnego Android prawie równe dwa lata. Premierę miał w grudniu 2010, zbliża się grudzień 2012. Smartfon i tak bez wątpienia jest rekordzistą jeśli chodzi o wspieranie przez producenta, z którego przykład powinna brać cała konkurencja w świecie zielonego robota.

Czy zdanie Jean-Baptiste Query’ego jest ostateczną zapowiedzią końca Neksusa S? To dopiero czas pokaże.Podobne Posty

advert