Sunday, October 17th 2021

sty
2013
8

Nowa konsola przenośna od NVIDII – Shield

NVIDIA-Shield

Nie wiem, jak Wy, ale ja nie mogę się doczekać premiery konsoli OUYA, w wersji dla użytkowników, nie tylko deweloperów (taka wersja już jest dostępna). Okazuje się jednak, że wspomniana konsola nie będzie jedyną tego typu atrakcją, jaka została przewidziana dla nas przez producentów związanych z systemem operacyjnym Android. Drugą będzie bowiem autorska konsola przenośna prosto od NVIDII, o dumnej nazwie: SHIELD.

Nie są jeszcze w pełni znane wszystkie informacje dotyczące urządzenia, póki co wiadomo jedynie, że będzie potrafiło obsłużyć sporo gier znanych nie tylko z systemu Android, ale także komputerów typu PC (przy współpracy ze STEAM). Shield będzie współpracowała z Google Play, a oparta będzie o kolejną, najnowszą odsłonę technologii Tegra, oznaczonej numerem 4.

Konsola zapowiada się jako bardzo wygodne urządzenie, bowiem przypomina kształtem klasycznego pada z podnoszonym ekranem, wyposażona będzie w ekran o przekątnej pięciu cali w rozdzielczości HD (1280x720p), oczywiście ekran będzie dotykowy i obsługujący wielodotyk.

Całość ma pracować na systemie Android w wersji Jelly Bean. Czekamy na jakieś konkretniejsze informacje, szczególnie cenę i datę premiery.

nvidia-shield4 nvidia-shield5Podobne Posty