Sunday, May 9th 2021

cze
2012
13

Nowe modele Sony: Xperia Miro, Xperia Tipo

Każdy, kto czasem zaglądał na oficjalny fanpage oddziału mobilnego firmy Sony, do niedawna widział tajemnicze odliczanie. Teraz jednak już się zakończyło, a naszym oczom ukazuje się najnowszy smartfon z linii Xperia, nazwany Miro.

Wedle zapowiedzi producenta Sony Xperia Miro to telefon mid-endowy, którego głównym przeznaczeniem (oprócz, rzecz jasna funkcji głosowych i tekstowych) jest skupienie się na funkcjach społecznościowych.

Miro wyposażony został w ekran o przekątnej 3.5 cala, aparat o sile 5MP, system operacyjny Android 4.0 Ice Cream Sandwich i interfejs UXP NXT, znany już z modelu Xperia S. Ciekawostką jest nieco większa integracja z portalem Facebook – niestety na chwilę obecną jest to dość pusta informacja, jak ta integracja wygląda póki co nie wiadomo.

To jednak nie wszystkie nowości od Sony. Zapowiedziany został także kolejny model, tym razem o nazwie Tipo. Pierwszą i najważniejszą informacją na jego temat jest fakt, iż wyjdzie w dwóch wersjach, w tym z opcją dual SIM.

Tipo będzie posiadał ekran w rozmiarze 3.2 cala o rozdzielczości HVGA (320×480 pikseli). Za pracę urządzenia odpowiadać będzie procesor (Qualcomm) o częstotliwości taktowania 800Mhz, oczywiście jednordzeniowy. Oprócz tego w Tipo znajdziemy aparat o sile 3.2MP, baterię o pojemności 1500mAh, Androida w wersji 4.0 i 512MB pamięci RAM.

Zarówno Sony Xperia Tipo, jak i Tipo dual pojawią się na globalnym rynku w trzecim kwartale 2012 roku. Patrząc na parametry można optymistycznie założyć, że urządzenia nie będą należały do najdroższych.Podobne Posty

https://caseworld.pl/