Thursday, July 2nd 2020

wrz
2012
7

Nowe urządzenia Amazona – Kindle Fire HD

Na wczorajszym pokazie Amazonu Jeff Bezos przedstawił nowe urządzenia z serii Kindle Fire, oferujące użytkownikom nieco zmieniony system operacyjny Android, dopasowany nie tyle do usług Google, co do ekosystemu gigantycznego sklepu Amazon.com.

Od teraz będzie można zamawiać aż trzy modele tabletu Kindle Fire. Przede wszystkim w sprzedaży będzie ciągle znany nam od roku model podstawowy, z ekranem o przekątnej siedmiu cali. Zmieniona jednak została jego specyfikacja – podwojono ilość pamięci RAM, jest także nowszy i szybszy procesor, choć Bezos nie pochwalił się konkretnie o jaki układ chodzi. Całość ma działać znacznie szybciej i oferować zupełnie nowe doświadczenie, dzięki lepszym podzespołom. Kindle Fire kosztować będzie 159 dolarów.

Znacznie ważniejsza jest jednak nowość – kolejna rodzina tabletów od Amazon, nazwana Kindle Fire HD. Rodzina, bowiem Jeff Bezos z ogromną satysfakcją i szczerym uśmiechem pokazał nie jeden, ale dwa urządzenia należące do serii HD. Pierwszym, i zdecydowanie najciekawszym z nich jest ten wyposażony w ekran IPS o przekątnej 8.9 cala i oferujący rozdzielczość 1920×1200 pikseli. Wewnątrz znajdziemy dwurdzeniowy procesor OMAP 4470, dwa razy więcej pamięci RAM niż w oryginalnym Kindle Fire i aparat do wideorozmów 2MP.

Bezos nie podał konkretnych szczegółów, wzorem konferencji Apple, gdzie nigdy nie słychać “twardych” danych. Nie wiemy więc jak będzie spisywać się bateria, nie znana jest wersja Androida, na jakiej Kindle Fire HD pracuje (choć raczej pewny jest 4.0 Ice Cream Sandwich). Wiadomo za to, że interfejs użytkownika jest bardzo przyjemny, znacznie odbiegający od tego, jaki znamy z innych tabletów z Androidem. Dodano sporo ułatwień, jak chociażby przeszukiwanie bazy IMDB podczas pauzy przy oglądaniu filmu.

Drugim członkiem rodziny HD jest Kindle Fire wyposażony w bardziej klasyczny, siedmiocalowy ekran, także wykonany w technologii IPS i oferujący rozdzielczość 1280×800 pikseli. Oba modele HD wyposażone są w podwójne anteny, mające zapewnić swobodną pracę w sieci WiFi – są to pierwsze tablety na rynku oferujące standard WiFi MIMO (multiple input and multiple output).

Kindle Fire HD z ekranem siedmiocalowym posiada 16GB wbudowanej pamięci, lecz kosztuje tylko 199 dolarów, pokonując tym samym barierę cenową ustaloną przez Neksusa 7 (dla przypomnienia: Nexus 7 kosztuje 199 dolarów w wersji 8GB). Za 249 dolarów można wziąć to samo urządzenie, lecz z 32GB pamięci. Kindle Fire HD z ekranem 8.9 cala dostępny będzie także w dwóch wersjach: pierwsza, podstawowa to 32GB pamięci wbudowanej i koszt 299 dolarów. Druga, znacznie ciekawsza lecz tylko dla Amerykanów, to tablet wyposażony w łączność 4G w sieci AT&T, ale koszt wzrasta do 499 dolarów.

Wbrew plotkom, niestety, z wielkim żalem zawiadamiamy, że Amazon smartfona (znowu) nie pokazał. No, może następnym razem! :-)Podobne Posty