Friday, July 3rd 2020

lip
2012
6

Nowy tablet od Archos – 97 Carbon

Francuski producent Archos jest autorem kilku tabletów z systemem operacyjnym Android. Najnowszy z nich, nazwany 97 Carbon, jest zarazem pierwszym z nowej linii Elements, z systemem Ice Cream Sandwich na pokładzie.

97 Carbon oferuje ekran o przekątnej 9.7 cala i rozdzielczości 1024×768 pikseli, są to takie same parametry, jakimi chwalą się iPad i iPad2. Urządzenie obsługuje technologię wielodotyku, a gesty można tworzyć z użyciem nawet pięciu palców. Wewnątrz tabletu znajdziemy jednordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1Ghz i 1GB pamięci operacyjnej RAM – według Archos te parametry pozwalają na swobodne oglądanie wideo 1080p.

W tablecie znajdziemy aparat tak z tyłu, jak i z przodu, a do dyspozycji oddano użytkownikom 16GB wbudowanej pamięci. Tę oczywiście można rozbudować o kolejne 32GB dzięki kartom microSD. Tablet wykonano z aluminium i ma 11.4mm grubości, czyli raczej sporo.

Urządzenie oparte o Ice Cream Sandwich posiada fabrycznie zainstalowaną aplikację Office Suit Viewer, można też zabawić się z demem gry World of Goo. Cena wynosi 249.99 dolarów, co jak na sprzęt z jednordzeniowym procesorem wydaje się być sumą raczej sporą. Do linii Elements w niedalekiej przyszłości dojdą także tablety o przekątnej siedmiu i ośmiu cali.Podobne Posty