Thursday, October 22nd 2020

wrz
2011
13

Nvidia: co czeka nas po Kal-El?

Choć wszyscy żyjemy w pełni napięcia oczekując premiery pierwszego urządzenia z czterordzeniowym procesorem rozwijanym w ramach projektu Nvidia Kal-El, firma już wybiega dalej w przyszłość prezentując swoje plany uwzględniające inne projekty. Wśród zaprezentowanych podczas konferencji Citi Technology Conference 2011 pojawiły się m.in. nazwy Kal-El+, Wayne i Grey. Brak niestety szczegółów na ich temat, a tym samym pozostają one w sferze spekulacji.

Nie będzie odkryciem stwierdzenie, że Nvidia bardzo konkuruje z Qualcommem. I vice versa. Ten ostatni zresztą niejednokrotnie w ostatnich kilku miesiącach bombardował nas zestawieniem porównań z produktami oznaczonym zielonym logo. Nacisk kładziony był przede wszystkim na obsługę komunikacji z siecią 3G i 4G, stawiając Tegrę 2 jak przykład słabego w tym względzie produktu. Jerry Hildenbrand z Android Central sugeruje, że to może zmienić się wraz z Grey, który miałby wykorzystywać technologie pozyskane wraz z zakupem Icera.

Wszystkie nieznane do tej pory układy SoC zaprezentowany przez Nvidię mogą być także dostosowywane do obsługiwania platformy Windows. W tym wszystkim brakuje jednak ważnego elementu charakterystycznego dla produktów rodem z Santa Clara. Chodzi o technologię GeForce i związanej z nią obsługi grafiki na najwyższym poziomie w połączeniu z jak najmniejszym poborem energii.Podobne Posty

https://caseworld.pl/