Wednesday, January 26th 2022

maj
2011
16

Nvidia: jest słabo, ale będzie super

Błędy w sprzedaży, marketingu, ekspertyzach rynku detalicznego i wycenie są – zdaniem Jen-Hsun Huanga, dyrektora generalnego Nvidii – główną przyczyną słabej sprzedaży pierwszych tabletów wyposażonych w Honeycomb. Rehabilitując jednak swoje surowe stanowisko zapowiada, że linia produktów okraszonych Androidem 3.1 będzie znacznie lepsza i odkupi winy swoich poprzedników leżące w powstałych w trakcie ich produkcji niedociągnięciach.

Racja. Sprzedaż Motoroli XOOM, pierwszego tabletu korzystającego z “Plastra Miodu” – nie zachwyciła. Szef Motorola Mobility – Sanjay Jha – podczas prezentacji wyników firmy za pierwszy kwartał 2011 roku chwalił się 250 tysiącami sprzedanych egzemplarzy w ciągu nieco ponad miesiąca. Niby dużo, ale Apple przebiło ten wynik już w trakcie pierwszego weekendu sprzedaży iPada 2, osiągając wynik około 1 miliona oddanych konsumentom produktów.

“Podstawowa konfiguracja uwzględniała moduł 3G, podczas gdy nie powinna” – zarzucał Huang w rozmowie z serwisem CNet. “Tablety powinny ograniczać się do połączeń WiFi i być znacznie bardziej przystępne cenowo. I to właśnie te sprzedawały się znacznie szybciej, niż ich odpowiedniki w wersji 3G” – argumentował. W ocenie szefa Nvidii problemem jest także niedobór aplikacji przeznaczonych dla tabletów z Androidem.

Chcąc jednak złagodzić swoje surowe stanowisko w sprawie dotychczasowej sprzedaży tabletów z Honeycomb, Huang podkreślił, że już następna wersja tych produktów będzie znacznie lepsza i wyeliminuje wszelkie niedociągnięcia wynikłe w fazie produkcji ich poprzedników. “Tempo w jakim tablety z Tegrą 2 są ulepszane jest na prawdę imponujące. Uważam, że wszyscy producenci to dostrzegają i dostosowują do tego swoje plany” – tłumaczył.

Warto wspomnieć przy okazji, że podczas otwartej sesji Q&A po prezentacji wyników finansowych Nvidii za pierwszy kwartał 2011, szef firmy, pytany o współpracę z Google, podkreślił ścisłą współpracę przy tworzeniu Ice Cream Sandwich. Zasugerował także, że pierwszy smartfon z nowym systemem na pokładzie może być wyposażone w procesor Tegra 3.Podobne Posty