Thursday, October 22nd 2020

wrz
2011
21

Nvidia publikuje białą księgę Kal-El; ujawnia piąty rdzeń

Na czterordzeniowy układ rodem z laboratoriów Nvidii czekamy już od dłuższego czasu. Naszą niecierpliwość podgrzewają kolejne doniesienia i specyfikacje publikowane przez producenta. Wiele wskazuje na to, że pierwsze urządzenie z chipsetem rozwijanym pod nazwą Kal-El pojawi się jeszcze przed końcem bieżącego roku. Jedną z takich przesłanek jest biała księga opublikowana przez producenta, zawierająca analizę przygotowywanego produktu.http://www.androidal.pl/wp-admin/post-new.php#post_name

Jedną z najistotniejszych informacji, jakie znajdziemy w dokumencie jest ta świadcząca o obecności w układzie pięciu rdzeni. Cztery podstawowe będą odpowiadały za obsługę zaawansowanych gier typu konsolowego. Pracując w różnych konfiguracjach rdzeni, procesor będzie obsługiwał konkretne zadania. Piąty, pomocniczy rdzeń taktowany zegarem 500 MHz to także Cortex A9. Jego zadania będą ograniczały się jednak do najbardziej podstawowych funkcji: wyświetlania powiadomień, synchronizacji, uruchamiania audio i wideo oraz do obsługi zadań działających w tle.

To rozwiązanie podyktowany jest jak największą oszczędnością energii. Przy stale pracujących wszystkich czterech rdzeniach musielibyśmy nosić plecaki z akumulatorami, by urządzenia wytrzymywały cały dzień pracy. Stosując dodatkowy, pomocniczy rdzeń o niskim taktowaniu, Nvidia umożliwi oszczędność zapasów energii do minimum. Oczywiście pod warunkiem, że nasza praca nie będzie ograniczała się do ciągłej gry w najbardziej zaawansowane tytułu. Pozostałe zadania wykonywać będą, w zależności od wymogów, jeden lub dwa rdzenie główne.

Pełna wersję białej księgi znajdziecie na stronach Nvidii.Podobne Posty

https://caseworld.pl/