Thursday, July 2nd 2020

lip
2011
23

Panasonic Raboo UT-PB1 – czytnik z cechami tabletu

Mniej więcej tydzień temu Panasonic zaprezentował swój tablet eReader Raboo UT-PB1 wykorzystując się nadarzającą okazję i targi e-Book Expo Tokyo. Urządzenie z 7-calowym ekranem to w zasadzie hybryda dwóch wspomnianych urządzeń. Palmę pierwszeństwa dzierży jednak książka cyfrowa i dostęp do jej treści. Czytnik przeznaczony na razie wyłącznie na rynek japoński, będzie sprzedawany od 10 sierpnia wraz z ponad 600 pozycjami do czytania. Cena ustalona została na poziomie 34800 JPY (~1230 PLN).

Choć Panasonic Raboo UT-PB1 nie ma szans w zestawieniu z konkurencją 10-calowych tabletów, jego twórcy nie powinni obawiać się o zainteresowanie klientów. Absolutnie nie jest to narzędzie do odtwarzania multimediów, choć wykorzystujący system Android 2.2 czytnik ma dostęp do jego podstawowych funkcji. Ważący zaledwie 400 g sprzęt to 7-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600, slot micro SD, mała kamera łaczność WiFi i rządzący wszystkim operacjami obliczeniowymi dwurdzeniowy procesor nieznanej marki.

Sporą wadą dla klienta europejskiego lub amerykańskiego może okazać się obsługiwany format e-booków. XMDF to rozszerzenie dostępne jedynie w księgarni Rakuten, a więc w grę wchodzą tylko i wyłącznie pozycje w języku japońskim. Nie ma się jednak czemu dziwić, gdyż czytnik cechujący się własnym autorskim interfejsem, został dostosowany dla odbiorcy z Kraju Kwitnącej Wiśni. No chyba, że japoński nie jest Wam straszny.Podobne Posty