Saturday, September 26th 2020

gru
2007
7

Pierwsze aplikacje na Androida

Minął niespełna miesiąc od prezentacji środowiska programistycznego dla platformy Android, a już zaczynają pojawiać się aplikacje przeznaczone na ten system.
Pierwszą ciekawą aplikacją jest klient Telneta: zaTelnet Light – pierwszy dostępny klient Telneta dla platformy Android (Gogle Phone). Jest to standardowy emulator terminala VT100, który poradzi sobie z Midnight Commanderem, czy innymi programami konsoli. Jest on przystosowany do pracy w różnych rozdzielczościach ekranu 240×240, 240×480, 480×480, 480×640, różnych rodzajów czcionek oraz posiada inne graficzne udogodnienia.
Kod źródłowy dostępny jest na stronie.
Zapewne powstanie też wersja zaTelnet Professional z obsługą SSH, dotykową klawiaturą w aplikacji i innymi dodatkowymi rozwiązaniami.
Kolejne aplikacje na Androida, są związane tutorialami na forum anddev.com. Są to przeglądarka do plików z ikonami typów plików, Friend finder – aplikacja, która przy pomocy GPS pozwala lokalizować inne urządzenia, CallLog – aplikacja do przetwarzania logów połączeń telefonicznych i kilka innych projektów.
Ale to oczywiście nie jest wszystko. Do tej pory na code.google.com zarejestrowanych jest 51 projektów. Są tam projekty takich programów jak odtwarzacz mp3, odtwarzacz plików multimedialnych, czytnik RSS, klient IRC, gra MMOG. Projekty są na razie we wstępnej fazie. Jednak na prawdziwy wysyp projektów pod Androida trzeba poczekać jeszcze trzy miesiące.Podobne Posty

https://caseworld.pl/