Thursday, October 22nd 2020

cze
2012
28

Pierwszy tablet od Google – Nexus 7

Kolejna plotka została potwierdzona – powstał pierwszy tablet sygnowany marką Google i słynną już nazwą Nexus, z dopiskiem 7. Producentem sprzętu okazał się być ASUS, ale to już wiedzieliśmy od jakiegoś czasu.

Urządzenie ma ekran o przekątnej 7 cali i rozdzielczości 1280×800 pikseli. Sprzęt został oparty o technologię NVIDIA Tegra 3, czyli do dyspozycji otrzymujemy czterordzeniowy procesor. Nexus 7 posiada kamerę z przodu, lecz nie został wyposażony w kamerę tradycyjną, z tyłu urządzenia. Google obiecuje, że Nexus 7 oferować będzie 9 godzin ciągłej pracy z filmem w jakości HD, co oznacza, że bateria dorównywać będzie tej z iPada. Ponadto tablet wyposażony został w technologię WiFi, Bluetooth i NFC.

Oczywiście Nexus 7 pracuje na nowej odsłonie systemu Android, w wersji 4.1 Jellybean. Sprzęt pojawi się w sprzedaży w połowie lipca, a dostępny będzie w dwóch wersjach: 16GB za 249$ i 8GB za 199$. Takie ilości wbudowanej pamięci to stosunkowo niewiele… ponadto pierwsze informacje mówią, że nie będzie możliwości jej rozszerzenia przez karty microSD. Pamiętajmy jednak, że tablet od Google raczej nie będzie konkurencją dla iPada, a dla Kindle Fire, czyli nie tyle gromadzenia danych, co ich wykorzystania w technologiach chmury. Co więcej, tak niewielka ilość wbudowanej pamięci z pewnością pomogła osiągnąć Neksusowi stosunkowo niewielką cenę, a o to przecież chodzi…Podobne Posty

https://caseworld.pl/