Tuesday, July 7th 2020

gru
2012
20

Press (Google Reader) – kolejny czytnik RSS

Press0

Wbrew zapowiedziom wielu środowisk blogowych, system agregowania treści zwany RSS wcale na martwego nie wygląda. Pewnie, że portale społecznościowe są prostsze w użytkowaniu, jednak ośmielę się stwierdzić, że to właśnie RSS, dzięki coraz ciekawszym czytnikom, jest wyborem najbardziej przejrzystym i poukładanym.

Kolejnym czytnikiem RSS jest Press z dopisaną w nawiasie frazą Google Reader. Aplikacja od wczoraj dostępna w Google Play została zaprojektowana w taki sposób, by być przede wszystkim czytelną i dawać użytkownikowi pełną kontrolę nad swoimi subskrypcjami, jednocześnie nie zarzucając go nadmiarem ustawień.

Warto dodać, że Press jest czytnikiem pozbawionym reklam, pozwalającym także na zbieranie artykułów w trybie offline, by poczytać je bez aktywnego połączenia sieciowego. Poruszanie się po aplikacji jest proste, intuicyjne i bardzo przyjemne, i w zasadzie można by czytnik polecić, gdyby nie jeden szkopuł: program jest płatny, w dniu dzisiejszym kosztuje 6,09 zł. A ma silną darmową konkurencję, warto tu wspomnieć chociażby aplikacje takie jak Feedly, google’owski Currents czy wychwalany przez wielu Flipboard – wszystkie darmowe, a przy tym podobnie funkcjonalne. Wybór zatem pozostawiamy użytkownikom.

Press1Podobne Posty