Monday, October 26th 2020

maj
2011
23

Robotek – hybryda strategii, RPG i gier akcji

Robotek to najnowsza propozycja od Hexage Ltd., twórców tak popularnych gier, jak Radiant, Everlands, Buka, Totemo i EVAC. Tytuł powinien przypaść do gustu wszystkim fanom strategii, RPG i gier akcji. Jest on bowiem połączeniem tych trzech gatunku. Jak już zdążyli nas przyzwyczaić programiści z Hexage, także Robotek to feeria barw i solidna grafika

Fabułą gry (w dużym skrócie) są działania prowadzące do odzyskaniem władzy nad światem. W wielkim powstaniu roboty pokonały ludzi. Nowy porządek świata ustalany jest przez Cesarstwo Maszyn. Przyszła pora by ludzie wrócili na szczyty i ujarzmili rozjuszone twory techniki. Do dyspozycji dostajemy laser, mikrofale, oraz podporządkowane nam roboty, które walczą lub wykradają surowce z zajętych przez wrogie jednostki źródeł.

Robotek to ponad 200 poziomów rozsianych po całym świecie. Rozgrywka bazuje m.in. na rozwijaniu systemu umiejętności, który zakłada 30 różnych etapów. Oprócz samej rozgrywki producent pomyślał też o warstwie społecznościowej. Dostępne są zatem rankingi online, w tym tablice liderów na Facebook’u jak również publikacja osiągnięć w grze na swoim profilu.

Oprócz niezwykle charakterystycznej już dla Hexage grafiki, w grze pojawia się soundtrack stworzony przez czeski projekt muzyczny Kubatko.

Producent gwarantuje kompatybilność gry z następującymi urządzeniami wyposażonymi w ekran o rozdzielczości 800 x 480 (lub wyższej), m.in.: Samsung Galaxy S, Motorola Droid, HTC Desire, HTC Incredible, myTouch 4G, G2, EVO, Nexus One, Nexus S, Samsung Galaxy Tab, Motorola Xoom, Advent Vega.

Robotek dostępny jest bezpłatnie w Android Market.Podobne Posty

https://caseworld.pl/