Tuesday, April 7th 2020

cze
2011
23

Samsung dostał po łapach. Sąd nie zgodził się na podglądanie planów Apple.

Oberwało się Samsungowi od Sądu stanu Kalifornia, za chęć podglądania swojego konkurenta z Cupertino. Sędzia prowadzący sprawę oddalił wniosek Seulu o umożliwienie zapoznania się z planami projektowymi Apple. Choć prawnicy koreańskiego giganta argumentowali to chęcią uniknięcia ewentualnego kopiowania rozwiązań z iPhone’ów w przyszłości, sąd nie dał się przekonać.

Nie zmienia to jednak faktu, że podobny wniosek złożony wcześniej przez Apple (na który odpowiedzią była wspomniana riposta Samsunga) został zaakceptowany i sadownicy z Doliny Krzemowej mogli zapoznać się z rozwiązaniami zastosowanymi w Galaxy S II, Galaxy Tab 8.9, Galaxy Tab 10.1, Infuse 4G i Droid Charge.

Sędzia, argumentując swoją decyzję, wyjaśnił, że skarga Apple dotyczyła tylko i wyłącznie produktów obecnych na rynku. Ponadto, sąd wziął pod uwagę fakt, że Steve Jobs i jego świta zdają się być znacznie bardziej małomówni na temat nowo powstających produktów, podczas gdy Samsung szasta informacjami na ich temat, na lewo i prawo. Jako przykład podano rozdanie 5000 egzemplarzy Galaxy Tab 10.1 jako próbki do publicznej wiadomości podczas Google I/O 2011.Podobne Posty