Sunday, September 27th 2020

sie
2011
23

Sharp wprowadza tablet z obsługą NFC

Sharp właśnie ogłosił swój nowy produkt z rodziny tabletów, wyposażony w chip obsługujący komunikację zbliżeniową (NFC). Na wstępie urządzenie przeznaczone jest na rynek japoński, toteż jedynym systemem jaki będzie obsługiwać jest tamtejsza FeliCa. Niewykluczone, że wraz ze wzrostem popularności urządzenia, producent zdecyduje się na wprowadzenie obsługi także innych systemów – sugeruje Slashgear.

Zastanawiające jest wprowadzenie obsługi NFC do tabletu. Urządzenia przekraczającego rozmiarami pojemność standardowej kieszeni raczej nie można określić jako kieszonkowe. Niemniej jednak rozwiązanie może znaleźć także swoje własne, specyficzne zastosowania – w restauracjach pobór karty menu poprzez zbliżenie tabletu do czytnika, w kioskach zakup porannej gazety i jednocześnie jej pobranie z Internetu. Funkcje można mnożyć. Nie ulega jednak wątpliwości, że Sharp RW-T107 jest pierwszym na rynku tabletem, w którym znalazł się układ obsługujący komunikację zbliżeniową.

To kolejny, po Sharp Galapagos tablet, który ma szansę pojawić się także na innych rynkach, poza Japonią. Niestety Japończycy mocno uparli się na korzystanie z funkcjonalności Gingerbread, tak więc ponownie w tym wypadku nie zobaczymy charakterystycznego niebieskiego loga. Wyjątkiem w całej gamie slate’ów ze stajni Sharpa jest wspomniany wcześniej Galapagos, który pojawi się w sklepach już niebawem przyozdobiony w strój 3.2 Honeycomb.Podobne Posty

https://caseworld.pl/