Sunday, September 19th 2021

paź
2012
17

Siedmiocalowiec z Jelly Bean tańszy od Neksusa

Nexus 7 to pierwszy rzeczywiście popularny i dobrze sprzedający się tablet z Androidem o przekątnej siedmiu cali. Jego popularność wynika jednak nie tylko z posiadania czterordzeniowego procesora i najnowszej wersji Androida. Jest popularny także dlatego, że jest po prostu niedrogi.

Jak się jednak okazuje, wcale nie jest najtańszym siedmiocalowym urządzeniem z Androidem w wersji Jelly Bean i przyzwoitymi parametrami na rynku. Pojawił się właśnie konkurent, nazwany Cube U9GT4, który również posiada ekran o przekątnej siedmiu cali, ponadto dwurdzeniowy procesor Cortex A9 o częstotliwości taktowania 1.6Ghz, graficzny układ Mali-400 i 1GB pamięci RAM. Cube oferuje 8GB wbudowanej pamięci oraz jej zwiększenie dzięki kartom microSD.

Pewnym mankamentem w stosunku do oryginalnego Neksusa jest rozdzielczość ekranu, tu mamy bowiem jedynie 1024×600 pikseli, zamiast pięknych 1280×800. Jednak dla wielu użytkowników cena problem rozdzielczości rozwiąże – Cube U9GT4 kosztuje jedynie 130 dolarów, co za takie parametry jest zdecydowanie ceną bardzo atrakcyjną.Podobne Posty

https://caseworld.pl/