Thursday, October 1st 2020

lip
2011
8

Słowniki w dłoń – nadchodzi Scrabble dla Androida

Ponury cień padł na Zyngę gdy w czwartek media obiegła informacja, że Electronics Arts już w przyszłym tygodniu zaprezentuje społecznościową wersję niezwykle popularnej gry słownej, Scrabble. W planach wydawniczych jest nie tylko Android, ale także iOS i Facebook – trzy największe platformy dla gier tego rodzaju. A skoro Zynga już od kilku tygodni raczy graczy analogicznym Words with Friends, protoplasta gier słownych jest dla niej poważnym konkurentem.

Planszę z literami napędzać będzie EA Origin – odpowiedź giganta wśród wydawców gier na Xbox Live. Twórcy mają nadzieję zyskać popularność przede wszystkim dzięki renomie samego tytułu, którą zyskiwał on przez długie lata obecności na rynku gier planszowych. Wymyślone w 1931 roku przez Alfreda Buttsa Scrabble są jedną z najpopularniejszych gier słownych na świecie. Do tej pory jej planszowa wersja rozeszła się w ponad 150 milionów egzemplarzy na całym świecie, w różnych wersjach językowych.

EA liczy także na użytkowników pozostałych platform. W końcu premiera odbędzie się równocześnie dla wszystkich.Podobne Posty

https://caseworld.pl/