Sunday, July 12th 2020

mar
2019
26

Smartfon dla gracza – na co zwrócić uwagę?

Gracze konsolowi cenią sobie wygodę, pecetowi – lubią mieć najlepszą grafikę, a grający w planszówki doceniają towarzyski aspekt gier. Zostają gracze mobilni, którzy potrzebują odpowiedniego telefonu. Czym cechuje się taki smartfon? Na co zwrócić uwagę sięgając po telefon dla gracza? Sprawdź nasze porady.

Smartfon dla gracza – na co zwrócić uwagę?

Ekran

Duży i czytelny ekran jest podstawą. Im większy, tym lepszy. Współczesne smartfony mają ekrany wielkości przedniego panelu i coraz ciężej o telefon kompaktowych rozmiarów.

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów matryc, ale najlepsze są te wykonane w technologii OLED. Znajdziemy je w topowych smartfonach Samsunga lub Huawei’a. Oferują perfekcyjną czerń i nieskończony kontrast. Czarne elementy nie zużywają energii ponieważ nie świecą. Dzięki temu obraz posiada niespotykaną w innych ekranach głębię. Bateria również zużywa mniej energii, ponieważ nieaktywne piksele jej nie potrzebują.

Dla mniej wymagających zostają ekrany LCD IPS. Odwzorowanie barw i jasność maksymalna stoją w nich na bardzo wysokim poziomie. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się grą nawet w pełnym słońcu. Odwzorowanie czerni nie stoi na tak wysokim poziomie jak w przypadku OLED-ów, ale ten kompromis może oznaczać mniejszą cenę telefonu.

Bateria

Procesor i RAM

Podobnie jak w przypadku ekranów – im więcej, tym lepiej. Odpowiednio mocny sprzęt pozwoli wyświetlać zaawansowane graficznie gry, bez obaw o spadek płynności i detali. Jest to szczególnie ważne podczas rozgrywek sieciowych, gdzie zależy od tego nasze zwycięstwo, a nawet wygrana drużyny.

Procesory w telefonach posiadają więcej niż jeden rdzeń. Odpowiednio mocny i wysoko taktowany komponent pozwoli na komfortową rozgrywkę i cieszenie się grafiką na najwyższym poziomie – do niedawna nieosiągalnym na urządzeniach, które nosimy w kieszeni.

Większa ilość pamięci RAM zapewni dłuższe przechowywanie aplikacji w tle. Kiedy gramy, telefon przeprowadza duże ilości operacji. Żeby uniknąć zacięć i spadku płynności gry, szukaj modeli posiadających 6 lub 8 gigabajtów pamięci RAM.

Procesor i RAM

Bateria

Duże ekrany i mocne podzespoły potrzebują dużo energii, żeby gra mogła działać płynnie i z wysoką ilością detali. Pobór mocy wzrasta wprost proporcjonalnie do jasności ekranu i obciążenia komponentów, dlatego ważna jest bateria o dużej pojemności.

Telefon dla gracza powinien cechować się akumulatorem o dużej pojemności i szybkim ładowaniem. Podczas grania bateria rozładowuje się na naszych oczach. Odpowiednio szybka ładowarka powinna uzupełnić ją w ciągu godziny. Nie zaleca się włączania dedykowanego trybu oszczędzania energii – spowalnia on działanie telefonu. Odczujemy spadek wydajności w grach i stracimy przyjemność z rozrywki.

Podsumowanie

Smartfon do grania musi posiadać kilka funkcji, które pozwolą cieszyć się rozgrywką na najwyższym poziomie. Producenci coraz częściej wypuszczają modele dedykowanie mobilnej rozrywce. Jest to kompleksowe rozwiązanie, które posiada wszystkie atuty telefonu dla gracza.Podobne Posty