Tuesday, February 18th 2020

gru
2016
23

Smartfon na święta dla nastolatka – Huawei Y6 II Compact

Dzisiejsza młodzież przyzwyczajona jest do nowoczesnych rozwiązań technicznych, dlatego też nie zadowoli się pierwszym z brzegu smartfonem. Ich oczekiwania z pewnością spełni jednak Huawei Y6 II Compact.

Smartfon na święta dla nastolatka – Huawei Y6 II Compact

Jak wybrać odpowiedni telefon dla nastolatka?

Kupno prezentu świątecznego dla nastolatka to nie lada wyzwanie, a wynika ono z co najmniej kilku powodów. Dzisiejsza młodzież przejawia dosyć spore oczekiwania wobec otaczającej ją rzeczywistości, poza tym przedstawiciele tego wieku nie cieszą się już tak bardzo z symbolicznych 10 zł „na czekoladę” podarowanych od babci. Powodem są wciąż zmieniające się potrzeby, co jest procesem całkowicie naturalnym zależnie od wieku.

Nie chodzi oczywiście o to, aby koniecznie kupić drogi prezent – powinien on być po prostu dopasowany do potrzeb nastolatka. I właśnie z tego powodu znakomitym rozwiązaniem jest smartfon, choć i przy tym wyborze należy być ostrożnym. Nastolatek nie potrzebuje przecież telefonu biznesowego. Raczej zależy mu na sprawnie działającej komórce z licznymi opcjami multimedialnymi oraz szybką transmisją danych. I taki właśnie jest jeden z ciekawszych modeli chińskiego koncernu Huawei – Y6 II Compact.

Jaki jest Huawei Y6 II Compact?

Warto wiedzieć, że Y6 II Compact to niejako drugie wcielenie standardowego Y6 II, które uległo drobnemu pomniejszeniu. Choć dziwnie to zabrzmi w odniesieniu do telefonu komórkowego, wersja Compact jest bardziej mobilna. Widać to choćby po wymiarach, tradycyjna Y6 II to 154,3 mm wysokości, 77,1 mm szerokości i 8,45 mm grubości, podczas gdy Compact to: 143,8 mm wysokości, 72 mm szerokości i 8,9 mm grubości. Nowszy model jest również lżejszy. Choć z pozoru różnica nie jest nadzwyczaj duża, efekt widoczny jest już po kilku minutach obsługi urządzenia. Bez problemu można korzystać z telefonu za pomocą jednej ręki, mieści się nawet w miniaturowej damskiej torebce lub małej kieszeni.

Wyświetlacz z grubą ramką

Jedną z pierwszych rzeczy, jaka rzuca się w oczy po otwarciu pudełka z telefonem Huawei jest szeroka rama wokół 5-calowego wyświetlacza. Motyw ten był stosowany raczej w starszych smartfonach, ale trzeba przyznać, że w nowej wersji Y6 II prezentuje się naprawdę okazale, a do tego ma jedną, bardzo mocną stronę – taka konstrukcja znakomicie wpływa na wytrzymałość telefonu oraz odporność na uszkodzenia. Ekran wyposażono w matrycę IPS o rozdzielczości HD, tj. 1280×720 pikseli.

Solidne multimedia dla nastolatka

Młodzież wprost lubuje się w multimediach i niemal przy każdej okazji robi masę zdjęć lub nagrywa filmiki. Wychowani w takiej rzeczywistości chętnie korzystają z możliwości, jakie daje zaawansowana technologia. Nawet najbardziej zapaleni miłośnicy nowoczesnych rozwiązań nie poczują się zawiedzeni korzystając z Huawei Y6 II Compact. Tylny obiektyw z matrycą o rozdzielczości 13 Mpix gwarantuje wysoką jakość rejestrowanych materiałów, które następnie można na wiele sposobów edytować.

Nad prawidłowym działaniem wszystkich aplikacji czuwa wydajny procesor MediaTek MT6735P z prędkością taktowania 1,3 GHz, wzbogacony pamięcią operacyjną na poziomie 2 GB. Dzięki temu kolejne ekrany pojawią się płynnie, a aplikacje nie spowalniają działania urządzenia.

Huawei Y6 II Compact to doskonały telefon dla nastolatka. W przystępnej kwocie możesz zakupić wymarzony prezent świąteczny, który przed długi czas niezawodnie będzie służył nowemu właścicielowi.Podobne Posty