Sunday, July 12th 2020

gru
2018
19

Smartfony – wybór trudniejszy, niż się wydaje!

Smartfony to bez wątpienia coś więcej, niż tylko telefony. To przede wszystkim kieszonkowe komputery, które mnogością funkcji już dawno wykroczyły poza sferę telekomunikacyjną. Nic zatem dziwnego, że wybór idealnego urządzenia jest wyzwaniem: bardzo duża liczba elementów, na które należy zwrócić uwagę, może budzić prawdziwe zakłopotanie. Mamy nadzieję, że dzięki nam wybór będzie choć troszkę łatwiejszy!

Smartfony – wybór trudniejszy, niż się wydaje!

Smartfony o odpowiedniej wielkości

Nie ma czegoś takiego, jak idealny rozmiar telefonu. Smartfony wprawdzie stale się powiększają i dostępne są przede wszystkim w rozmiarach 5 – 6,5 cala, jednak nadal powinieneś dopasować to urządzenie do swoich preferencji. Jeśli jesteś osobą drobną o małych dłoniach, duży telefon może być dla Ciebie nieporęczny. Kieruj się więc przede wszystkim komfortem jego użytkowania.

Pamiętaj przy tym, że od jakiegoś czasu nieco zmieniły się proporcje ekranu: telefony zostały wydłużone i odchudzone, dzięki czemu nawet ekran o 6 calach wygodnie leży w dłoni. Jeśli więc kiedyś taki smartfon wydałby Ci się zbyt ogromny, urządzenie o wspomnianych proporcjach może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Wygląd ma znaczenie!

Wprawdzie design nie ma wpływu na wydajność i użyteczność telefonu, ale np. w zależności od zajmowanego przez Ciebie stanowiska, może mieć znaczenie. Aktualnie bardzo modną i ciekawą tendencją są urządzenia bezramkowe. Trend na takie sprzęty zapoczątkowały telefony Samsung, do ich grona dołączyli jednak również LG, Xiaomi czy Huawei.

Jeśli więc zależy Ci na designie smartfona, warto przyjrzeć się właśnie urządzeniom o jak najmocniej odchudzonych bokach. Uznawane są one za najbardziej „na czasie”, być może warto więc zwrócić na nie uwagę.

Podzespoły, podzespoły!

Każdy telefon nieco różni się tym, co ma w środku. Jednak większość producentów korzysta np. z takich samych procesorów. Zarówno telefony Samsung, jak i LG, Xiaomi, Huawei czy Sony w wielu swoich modelach wykorzystują procesory Qualcomm Snapdragon. Staraj się więc nie zwracać uwagi na model danego procesora, ale na jego realne możliwości.

Telefon, aby pracował bez zarzutów, powinien posiadać procesor przynajmniej ośmiordzeniowy, taktujący z częstotliwością ok. 2.00 GHz. Ponadto, powinien być wyposażony w minimum 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej. Smartfony nie powinny przy tym mieć mniejszej pojemności baterii niż 3000 mAh oraz rozdzielczości ekranu niższej niż Full HD.

Telefon z jakim aparatem?

Nie oszukujmy się – sprzedaż konwencjonalnych aparatów fotograficznych spada, ponieważ coraz lepsze obiektywy pojawiają się w smartfonach. Niedawno telefony Samsung Galaxy S9+ mogły pochwalić się aparatem o zmiennej przysłonie, Samsung wydał też model z pierwszym poczwórnym aparatem (Galaxy A9).

Co więcej, firmy takie jak Xiaomi czy Huawei szykują się do premiery smartfonów wyposażonych w aparaty o rozdzielczości 48 megapikseli. Huawei posiada w swojej ofercie zaawansowane urządzenia z potrójnymi aparatami. Takie rozwiązania pozwalają na wykonywanie dobrej jakości zdjęć, jeśli więc często fotografujesz smartfonem – zwróć koniecznie uwagę na ten aspekt!

Nie taki łatwy wybór telefonu…

Niestety, wybór telefonu nie należy do łatwych. Smartfony to skomplikowane urządzenia, które należy wybierać z głową, aby w pełni realizowały zadania, do których je przeznaczysz. Warto zorientować się, jakie funkcje posiadają dane modele, aby w przyszłości być w pełni zadowolonym z zakupu!Podobne Posty