Sunday, April 5th 2020

cze
2011
21

Sony Ericsson Xperia X10 dostanie Gingerbread w sierpniu

Właściciele smartfonów Sony Ericsson Xperia X10 poczekają jeszcze chwilę na aktualizację systemu do wersji 2.3 Gingerbread. Ale nie w nieskończoność. Oficjalny update powinien pojawić się – według oficjalnego bloga SE – w sierpniu. Aktualizacja jest wprawdzie jeszcze w fazie testów, jednak Rikard Skogberg przekonuje, że powinna być gotowa w zakładanym terminie.

Lista zmian opublikowana w marcu nie uległa poważnym zmianom, Dodano jednakże kilka istotnych cech. Przede wszystkim programiści są świadomi problemów z niektórymi właściwościami kamery. Skogberg podkreśla jednak, że aktualizacja pozostawi oryginalny UI kamery, podobnie jak w wersji Eclair. Wśród nowości związanych z nową wersją oprogramowania pojawi się funkcjonalność znana pod nazwą Facebook inside Xperia.

Sony Ericsson Xperia X10 doczeka się także większości elementów oprogramowania dostępnych w produktach z 2011 roku. Interfejs użytkownika z wyglądem pulpitu i gestem pinch-to-overview będą bardzo podobne. Udoskonalenia związane z Gingerbread również, w tym Wi-Fi i USB tethering oraz instalacja aplikacji na karcie pamięci. Pojawią się także modyfikowalny horyzontalny pasek aplikacji oraz widgety sterujące multimediami. Najważniejszą różnicą będzie z produktami z 2011 roku będzie brak obsługi DLNA.

Niestety, posiadacze urządzeń Xperia X10 mini, mini pro i X8 będą zmuszeni obejść się smakiem. Oprogramowanie dla ich smartfonów nie przekroczy progu 2.1 Eclair. Są ku temu dwa powody: wspomniane trzy telefony mają niewystarczającą – zdaniem Skogberga – ilość pamięci RAM. W związku z tym firma nie jest w stanie zagwarantować pełni satysfakcji użytkowników. Dodatkowo aktualizacja Xperii X10 jest realna dzięki możliwości ponownego użycia niemal całego kodu bazowego. W przypadku Xperii X10 mini, mini pro i X8 takie rozwiązanie nie jest możliwe..Podobne Posty