Sunday, May 9th 2021

paź
2012
20

Sony zapowiada aktualizację do Jelly Bean

Dzięki wpisowi na blogu produktów z rodziny Sony Xperia dowiedzieliśmy się jak wyglądają plany aktualizacji smartfonów japońskiego producenta do najnowszej wersji Androida – 4.1 Jelly Bean. Okazuje się, że rodzina Xperia z roku 2012 (Xperia T, Xperia TX i Xperia V) otrzymają żelka w okolicach połowy pierwszego kwartału roku 2013. Czyli za około cztery miesiące od teraz, a sześć miesięcy od prezentacji tych modeli na targach IFA.

Ci, którzy posiadają starsze urządzenia, lecz wciąż datowane na rok 2012 (m.in. Xperia S, Xperia acro S, Xperia ion, Xperia P, Xperia go czy Xperia J) uśmiechną się na wieść, że ich smartfony także znajdują się na liście tych aktualizowanych. Niestety na chwilę obecną brakuje dat.

A teraz zła wiadomość: cała linia produktów z roku 2011, która stosunkowo niedawno została podniesiona do Androida 4.0 Ice Cream Sandwich nie będzie aktualizowana do 4.1 Jelly Bean. Sony zastosowało tu tradycyjną dla producentów wymówkę, informując, że nie są w stanie zagwarantować poprawnego, szybkiego działania starszych modeli z najnowszą odsłoną systemu operacyjnego.

To wielka szkoda, bowiem przykład jeszcze starszego urządzenia, Neksusa S pokazuje, że Android 4.1 Jelly Bean swobodnie pracuje na sprzęcie wyposażonym w jednordzeniowy procesor 1Ghz i zaledwie 512MB pamięci RAM. Podniesienie systemu operacyjnego do 4.0 dla urządzeń z roku 2011 dla wielu jest wyraźnym znakiem, że jest możliwa dalsza aktualizacja.

Znając życie można założyć, że jeszcze nie wszystko stracone. Ja bym tej notki nie brał do siebie zbyt dosłownie. Sony jest jednym z tych producentów, którzy w przeciwieństwie do LG i HTC dotychczas w miarę sprawnie aktualizowali swoje modele (choć czasem trwało to dość długo) i wcale bym się nie zdziwił, gdyby choć kilka najciekawszych modeli z roku 2011 jednak żelka miało dostać.Podobne Posty

https://caseworld.pl/