Monday, May 21st 2018

gru
2016
16

Strona internetowa na urządzeniach mobilnych i komputerach, czyli o RWD słów kilka

Strony internetowe oraz technologie ich tworzenia w ciągu ostatnich lat bardzo się zmieniły. Z prostych witryn z kilkoma obrazkami i niewielką ilością tekstu przekształciły się w duże portale ze świetną grafiką i wieloma wartościowymi informacjami zawartymi na podstronach. Nowoczesne strony internetowe dopasowują się do różnych urządzeń oraz rozdzielczości dzięki technologii RWD. Jak wykazano w raporcie Digital, Social & Mobile in 2015 prawie 15 milionów polaków korzysta z urządzeń mobilnych z dostępem do internetu. Jest to na tyle duża grupa osób, że ma wpływ na technologie wykorzystywane do budowy stron. Najważniejszą z nich jest wspomniana wcześniej technologia RWD, która pozwala na oglądanie strony na różnych urządzeniach o różnych rozdzielczościach. Projekt oraz tworzenie stron wykonanych w tej technologii oferuje Agencja Interaktywna WiWi, z którą wspólnie stworzyliśmy niniejszy artykuł.

graf2

Wykorzystanie responsywnych stron internetowych ułatwia internautom korzystającym z urządzeń mobilnych poruszanie się po witrynie oraz poprawia komfort korzystania z informacji, jakie zawarte są na odwiedzanej stronie. Potentat w branży internetowej, firma Google także zauważył wielkie możliwości i korzyści, jakie niosą urządzenia mobilne i w swoich opublikowanych w 2015 roku wytycznych dla webmasterów [https://support.google.com/webmasters/answer/35769?hl=pl] wskazał, że każda nowoczesna strona powinna spełniać podstawowy warunek, jakim jest prawidłowe wyświetlanie na każdym urządzeniu i w każdej rozdzielczości. Co więcej, wprowadzony 21 kwietnia 2015 roku nowy algorytm wyszukiwarki Google promuje strony responsywne. W mobilnych wynikach wyszukiwania strony RWD wyświetlają się znacznie wyżej od stron, które takiej technologii nie wykorzystują. Ten fakt oraz wygoda użytkowników urządzeń przenośnych przemawiają jednoznacznie za wykorzystaniem technologii RWD w każdej stronie www.

graf3

Kompleksową ofertę stron responsywnych znaleźć można na stronie Agencji interaktywnej WiWi, w której portfolio widnieje ponad 100 udanych projektów portali, sklepów oraz stron responsywnych dostosowujących się do rozdzielczości i rozmiarów nowoczesnych urządzeń mobilnych. Każda projektowana przez Agencję WiWi strona spełnia wytyczne Google dla webmasterów oraz posiada indywidualną szatę graficzną.

endPodobne Posty