Wednesday, December 2nd 2020

maj
2012
1

Super Meat Boy na smartfony będzie obsługiwany jednym dotknięciem

W końcu pojawiła się jakaś nowa informacja dotycząca przeniesienia produkcji Team Meat, Super Meat Boy’a na ekrany smartfonów. Jak wiadomo, na PC rozgrywka bazowała na zręczności, poznaniu i wyczuciu konkretnego etapu oraz czasem na pomysłowości. Twórcy zamierzają pozbyć się wszystkich elementów poza zręcznościowymi. Zamiast biegania po levelu, szukając odpowiedniej drogi, dostaniemy mechanikę podobną do tej z Canabalt HD. Mianowicie, tytułowy Mięsny Koleś ma sam się poruszać, a my tylko musimy mu zapewnić skoki w odpowiednim momencie.

Moim zdaniem nie jest to zbyt dobry pomysł i sądzę, że inni fani pierwowzoru się ze mną zgodzą. To znacznie spłyci grę i spowoduje, że stanie się ona dużo bardziej każualowa. Przecież jest już taki tytuł na telefony jak CheeseMan, w którym sterowanie opiera się na trzech przyciskach (lewo, prawo, skok), a mimo wszystko da się w to wygodnie grać.

“[...]Chcemy stworzyć platformówkę bazującą na zręczności, która nie polega tylko na zapamiętywaniu poziomów. Chciałem, żeby to była gra na refleks. Canabalt jest najbliżej tego o czym myślimy. Tylko, że Canabalt jest czymś bardzo płaskim [jeśli chodzi o rozmieszczenie platform].” – Edmund McMillen, Główny Projektant zespołu Team Meat

Ponadto zmieni się styl graficzny na bardziej przyjazny i kreskówkowy (screen jest widoczny pod artykułem). Dzięki temu developer usypia czujność graczy, a fabuła początkowo nie ujawnia swojej brutalnej strony. Młodzi gracze licząc na kolorową i słodką treść mogą zostać zaskoczeni pod koniec rozdziały przez projektantów. Dla przykładu mogliby wrzucić pod koniec rozdziału jakiegoś przeciwnika zrywającego twarz z Meat Boya lub zupełnie go masakrującego, jak to zwykło robić Team Meat. Z tą różnicą, że tym razem z większym impetem, przez właśnie nowy styl. Dobrze, że chociaż elementy tego typu pozostaną bez większych zmian.

Niestety, na dzień dzisiejszy producenci nie udostępnili więcej informacji. Czy twórcy będą trzymać się tych założeń? Czas pokaże. Niestety data premiery ani docelowe platformy poza iPhone’ami nie są jeszcze znane, choć najprawdopodobniej będą to jeszcze iPad oraz Android.

 Podobne Posty

https://caseworld.pl/