Sunday, July 12th 2020

paź
2012
25

Szokująca informacja z obozu LG. Ice Cream Sandwich dla Optimusa 2X istnieje!

Aktualizacje do kolejnych wersji systemu Android to temat-rzeka. Można tak samo chwalić producentów, jak ganić – praktycznie każdy choć raz się nie popisał, zostawiając swoich klientów, ludzi, którzy zaufali, na przysłowiowym lodzie. Nie będziemy robić konkursu na największą wpadkę z przyniesieniem kolejnej wersji systemu dla urządzenia, bowiem zwycięzcę byłoby zbyt łatwo wyłonić z grona kandydatów. Zostałby nim koreański producent LG, który wpierw jako pierwszy wydał smartfon z dwurdzeniowym procesorem (brawa), a następnie o modelu Optimus 2X zapomniał, mimo oczywistego faktu, że tak potężne urządzenie bez problemu da sobie z lodową kanapką radę.

Dziś jednak pojawiła się informacja wręcz szokująca. Po miesiącach… przepraszam, po ponad roku(!) oczekiwania i otrzymywaniu wzajemnie się wykluczających informacji od różnych oddziałów LG w różnych rejonach świata Android 4.0 Ice Cream Sandwich dla LG Optimus 2X stał się faktem. Przynajmniej w Korei, gdzie dla modelu oznaczonego symbolem 2X SU660 został wydany kod źródłowy lodowej kanapki. Dzięki temu koreańska wersja Optimusa 2X dołączyła do bardzo niewielkiego grona smartfonów, które zaczynały od Froyo, przeszły przez Gingerbread i dotarły do Ice Cream Sandwich.

Dzięki temu wydarzeniu wszyscy posiadacze międzynarodowej wersji smartfona od LG mogą się spodziewać, że jeszcze nie wszystko stracone. A nawet jeśli zabraknie oficjalnej wersji Androida 4.0 Ice Cream Sandwich, to jest prawie pewne, że można liczyć na w pełni funkcjonalny ROM AOSP i kolejne modyfikacje, które lodową kanapkę sprowadzą także na nasz, rodzimy rynek. Najwyższy czas.Podobne Posty