Monday, July 13th 2020

mar
2016
30

Tablet Wi-Fi czy 3G i 4G – co wybrać?

W sprzedaży znajduje się obecnie mnóstwo różnych tabletów, w tym modele, które wyposażone są nie tylko w łączność Wi-Fi, ale także w nowoczesne moduły pozwalające na łączność z sieciami 3G i 4G zapewniającymi dostęp do szybkiego internetu mobilnego. Czy warto jednak zawsze zdecydować się na taki zakup?

tablet

Łączność Wi-Fi pozwala na podłączenie się do różnego rodzaju punktów – zarówno do sieci domowej, która udostępniania jest przez modem, jak również do sieci na zewnątrz, na przykład w centrach miast, autokarach, kawiarniach czy w restauracjach. Z kolei urządzenie wyposażone w moduł 3G/4G pozwala na łączność z internetem praktycznie w każdym miejscu, ale musi znajdować się w nim karta SIM do internetu mobilnego, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Ściąganie poczty, oglądanie filmików online, pobieranie oprogramowania, a także przeglądanie stron internetowych pobiera dużo danych, dlatego też może przełożyć się to na spory rachunek od operatora.

Kiedy Wi-Fi, a kiedy Wi-Fi + 3G/4G?

Dostępne obecnie w sprzedaży modele tabletów oferowane są w dwóch wariantach – samo Wi-Fi albo też moduły Wi-Fi oraz 3G/4G jednocześnie. W tym pierwszym przypadku tablet przeważnie kosztuje mniej niż przy dodatkowym module do internetu mobilnego. Zatem jeżeli nie planujesz kupować dodatkowej karty SIM i potrzebujesz tabletu tylko do korzystania z niego w domu czy też do celów niezwiązanych z przeglądaniem internetu na poza domem, wtedy model wyposażony w dodatkowy moduł 3G i 4G nie będzie potrzebny. Jeżeli jednak zależy ci na mobilności, warto sprawdzić, czy wyposażono go w taką właśnie funkcjonalność.

Warto przy tym pamiętać, że obecnie coraz mniej modeli tabletów wyposażonych jest jedynie w łączność Wi-Fi, dlatego też jeżeli interesuje cię tani i dobry tablet, w takim przypadku często trzeba się trochę naszukać. Można jednak znaleźć je w asortymencie niektórych firm – zazwyczaj są to niedrogie modele, które można mieć już poniżej 200 złotych, ale z drugiej strony coraz więcej tych niedrogich ma także moduły 3G. Najszybciej znajdziesz je online – udanych zakupów!Podobne Posty